Še malo o likerjih

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

tema odprta - 26. nov 2004 12:49 | ogledi: 1.598 | odgovori: 4

Sem se odločila, da se lotim čokoladnega in vanilijevega likerja. In ko sem se skoraj že spravila k delu, sem začela razmišljati. Ker oba recepta vsebujeta mleko (in glede na to, da je to hitro pokvarljivo živilo) - koliko časa so potem ti likerji obstojni!

Hvala,

U.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. nov 2004 13:02

Ponavadi je kake 14 dni v hladilniku oz na hladnem, itak pa že prej zmanjka - vsaj tako sem zasledila na enih tujih spletnih straneh, ko sem iskala recepte... Se je pa že tudi zgodilo da je bil čokoladni liker doma več kot 14 dni pa je bil še dober, odvisno je tudi koliko alkohala dodaš... p, maja

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

26. nov 2004 13:34

Aha. Dobivam ful različne informacije. Od 14 dni do 6 mesecev! Hmm. Kako naj se odločim za izdelavo likerja za božična darila?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. nov 2004 14:42

Damis, vsako leto decembra delam jajčni liker, ki tudi vsebuje mleko. brez problema zdrži do konca januarja. Več ne vem, ker je potem steklenica pretekla :) Mimika

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. nov 2004 14:47

Saj lahko stojijo tudi dlje kot le 14 dni, vendar je kot sem že napisala odvisno od količine aklohola ki ga boš dodala...kak mesec ni še panike, če pa bi več pa jaz ne bi upala dajat naprej... Jaz bom likerje - te tahitre naredila okrog 10. decembra, za tiste ki pa namakaš sem pa že prepozna, zdaj sicer testiram za kostanjev liker in evkaliptusovo žganje, a bo najbrž po praznikih - vsaj evkaliptus! Ker večkrat pokukam kako diši in aromo, pa je še malo šibko, najbrž je bilo tudi žganje premočno - domač sadjevc, ki ima ful bogat okus.... p, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti