Nakup woka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

17. nov 2004 8:41

Litoželeznega ni problem dobiti, problem je vok iz tolčenega železa, ki ga tudi v Intershopu nimajo več. Se ga mogoče da dobiti čez mejo, npr. v Italiji?

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

17. nov 2004 8:58

jaz še vedno priporočam enega manjšega... nina mandarina

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

17. nov 2004 10:06

Jaz bi šel na eno večerjo v "kitajsko" in se tam poskušal dogovorit okoli voka.Mislim,da ne bi bilo problema.Vsaj jaz imam takšne izkušnje.Pa še nekaj razne ken-hom variante z teflonom in ostalimi premazi so le nadomestak pravega "tolčenega voka.Kitajci jih ne uporabljajo(sem se pozanimal)

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

17. nov 2004 10:35

Ups, mislia sem rect tolceno zelezo. Pardon. Pri nas imamo takega, kupili smo ga v Intershopu ze par let nazaj. Meni je kul. Drugace pa nimam pojma, kje ga lahko dobis. Ciao!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. dec 2004 21:26

Uf, nam je pa še ta velik premajhen! Požeruhi:) Sicer sem enega litoželeznega videla v Merkurju na Rudniku, s stekleno pokrovko, upam, da ga še imajo, ker bi ga rada kupila. Uničila sem namreč že dva voka! Ja, redno kuhava v njem in se pač uniči, če ni ravno lito železo - zato bo naslednji tak:) Na tega poceni (in tudi dražjega emajliranega) se vse prijema... Vanju bom posadila zelišča, čim dobim novega:) Veri

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

11. mar 2005 0:33

Imam enega iz Ikee za 10 evrov, sem ga uporabila samo dvakrat - se vse prijema. Raje kuham v navadni ponvi. Ko bom kupovala bo definitivno iz tolčenega železa!! ivonja

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

24. mar 2008 9:30

Mogoče mi lahko kdo od vas pomaga. Kupujem wok,s tem mislim "pravega",ne kakšne emajlirane oz z teflonom.Mora biti tolčeni,cena tud ni tako pomembna.Mora imeti ročaj kot je na sliki.V Avstriji so trgovine z azijskimi zadevami,ali kdo ve če imajo tudi woke? Hvala lepa za odgovore Peugeot ima

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

25. mar 2008 13:53

da se prerinem na vrh Peugeot ima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. mar 2008 15:19

Moj je težek kot hudič. Kupila sem ga v eni trgovini na Rudniku in edino, na kar sem pazila, je to, da sem ga ob pred prvo uporabo fino segrela, zlila notri grozno veliko arašidovega olja, pustila posodo čez noč na balkonu in naslednji dan odlila tisto maščobo stran. Pa nekaj volje sem rabila za to, da ga ne ščistim v nulo, da je še malo maščobe na steni. Stvari, ki jih cmarim v voku, zajamem z precejalno zajemalko (s kleščami mi gre slabo). Vendelina jr.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

25. mar 2008 19:35

Imam Tefalov in litoželezni wok, ki ga Spar vsake toliko ponuja v akciji po zelo ugodni ceni. Večinoma uporabljam velikega litoželeznega, saj je prostora v woku hitro premalo. Tefalov res lepo sedi v roki, vendar ga zaradi teflona ni primerno močno segrevati, kar je osnova priprave jedi v voku, pa tudi premajhen je za štiričlansko družino. Pri litoželeznem je edina slaba lastnost ta, da je težak kot.Sicer pa, ko imate v woku enkrat kilo zelenjave in še nekaj mesa, je ne boste več obračali tako, kot vidite to na televiziji, temveč boste morali uporabiti lopatko ali kuhalnico. Potem je pa že skoraj vseeno kakšen wok imate. Slaba lastnost tolčenih wokov je v tem, da mora hrana v njih ves čas "migati", da se ne zažge. Moja izbira bi bil čim večji litoželezni wok, saj je zaradi debelih sten hrana manj podvržena prijemanju in zažiganju, pa še za pripravo kakšne druge hrane ga lahko uporabiš. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti