Borovničev sladoled

neznan uporabnik
tema odprta - 16. okt 2000 18:01 | ogledi: 6.630 | odgovori: 3

Trudim se, pa ne uspe. Zelo mi je vsec borovnicev sladoled in

Neža

mailto:neza.pajnic@cpi.si

neznan uporabnik

16. okt 2000 18:01

Zivjo! Imam en odlicen recept za sladoled s sadjem, ki pa najbolje uspe, ce kot sadje uporabimo ravno borovnice ali maline. Potrebuješ: 2 jogurtova lončka sadja, 1 jogurtov lonček sladkorja, 1 kislo smetano (1 jogurt. lonček), 1 sladko smetano (250 ml), 3 jajca (ločiš na rumenjake in beljake), 1 kremfiks. Sadje zmiksaš. Sladkor in rumenjake penasto vmešaš in jim dodaš zmiksano sadje. Počasi dodaš kislo smetano in stepeno sladko smetano (smetani dodaš kremfiks). Nato masi narahlo dodaš še sneg iz beljakov in maso zamrzneš. (Med zamrzovanjem večkrat premešaj, da se ti sladoled ne kristalizira preveč, če nimaš mašine za sladoled, dobo pa je tudi, da ne zamrzuješ v skrinji, ker je prmrzla ) Dober tek in pozdravček, Saša. mailto:maya_may@yahoo.com

neznan uporabnik

16. okt 2000 18:02

Ju hu hu ... Sasa, najlepsa hvala za recept. Nekoliko skepticna (zaradi snega iz beljakov, saj mi je dosedaj vedno plaval na vrhu) sem se vceraj lotila borovnic inod slastnega sladoleda je zvecer ostala samo se prazna posoda. Vsi so bili izredno zadovoljni! Hvala in se priporocam se za kaksen tak preizkusen recept!! LP Neza mailto:Neza.Pajnic@cpi.si

neznan uporabnik

16. okt 2000 18:02

Draga Neža, poskusi takole: borovnice najprej pokuhaj z malo sladkorja brez vode - samo toliko, da zavrejo, in takoj odstavi ter pusti, da se ohladijo. Nato stepi rumenjake s sladkorjem (na 1 rumenjak 1 žlico sladkorja), da dobro narastejo, iz beljakov pa naredi trd sneg. Rumenjakom dodaj ohlajene borovnice, sneg in stepeno sladko smetano (na 2 jajci eno smetano). Daj v zmrzovalnik in med zmrzovanjem večkrat premešaj. Će se bojiš salmonel, lahko rumenjake tudi skuhaš v jajčno kremo. Lep pozdrav, Sonja mailto:sonja.lojen@ijs.si

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti