Nabrizgani piškoti

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 7. okt 2004 20:24 | ogledi: 5.162 | odgovori: 7

za rojstni dan sem dobila mašinco za brizganje piškotov ma kaj imate idejo kaj naj spačem kake piškote ali pa če imate celo recepte

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. okt 2004 20:31

Povej bolj natančno. Je to morda testomat? Vesna Milek Recko

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

7. okt 2004 20:40

Vse najboljše za rojstni dan! Tukaj so pa moji priljubljeni recepti za brizgane piškote.... KOKOSOVI VENČKI 15 dag kokosove moke 34 dag navadne moke 1 jajce 25 dag masla 20 dag sladkorja v prahu 1 vanilijev sladkor Zamesimo testo in na pekač, obložen s peki papirjem, brizgamo piškote v obliki venčkov. Uporabimo zobčasti nastavek, ki je tudi za krašenje tort. LEŠNIKOVE PALČKE 45 dag masla 20 dag sladkorja v prahu 2 vanilijeva sladkorja 6 rumenjakov 4 noževe konice cimeta 50 dag moke ½ pecilnega praška 20 dag mletih lešnikov Penasto vmešamo maslo in mu postopoma dodajamo sladkor, rumenjake, cimet in vanilij. Nato počasi primešamo moko, pecilni in lešnike. Z maso napolnimo testomat z zobčastim nastavkom (ali vrečko) in na pekač brizgamo cca 4 cm dolge palčke. Pečemo približno 12 minut na 175 stopinj. Ohlajene zlepimo po dva skupaj s čokoladno kremo (nuttela) in obe konici pomočimo v čokoladni preliv (čokolado in maslo stopimo nad paro) ŠKOLJKE 70 dag masla 25 dag sladkorja 87 dag moke 5 beljakov 2 vanilijeva sladkorja sok 1 limone Maslo, sladkor, vanilij počasi mešaj, da se speni, dodajaj beljake, nazadnje še moko in limonin sok. Vse dobro zmešaj in brizgaj na pekač piškote v obliki školjk. (testomat ali vrečka z zobčastim nastavkom). Pečene piškote namaži z marmelado in daj po dva skupaj. Širši del pomoči v čokoladno glazuro (čokolado in maslo stopiš nad paro) in povaljaj v kokosovi moki. lep pozdrav in lepe piškotke :) maja

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

10. okt 2004 20:17

Dajte lepo prosim se za mlade kuharje zacetnike povedati, kaj so brizgani piskoti in kako sploh izgleda ta masinica. LP Sanjab1

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

10. okt 2004 20:28

Sanjab1, koliko pa si ti stara? Deluješ mi namreč preveč neizkušeno - najprej vprašanje o kakijih, zdaj o brizganih piškotih,...

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

10. okt 2004 21:06

ja hvala za recepte ... ma jaz mam tistomašinco k je tak k za silikon če se spoznate tud na kako bolj moška dela in je za filanje krofou brizganje piškotov krašenje tort ... torto sem že krasila ... bilo je lepo zdj enkrat bom pa še piškotke probala narest ... tako da najlepša hvala za recept

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

11. okt 2004 8:19

Sanja, jaz pa razumem, da če odrasteš v nekem okolju, kjer nečesa ni ali ljudje tega ne počnejo, potem preprosto ne moreš vedeti. Koliko novih stvari sem spoznala šele takrat, ko sem šla študirat iz svojega kraja... Ti kar vprašaj, v živo je včasih težje. Brizgani piškoti se reče tistim, ki jih nabrizgaš na pekač ponavadi s slaščičarsko vrečko, tj. vrečka z narebrenim tulcem na koncu, s katerim se drugače brizga stepena smetana na torto, da nastanejo takšne lepe rožice ali vijuge. Če daš noter malo mehkejše testo, gre podobno tudi s testom. Gotovo si že v trgovini videla piškote, ki so kot rožice ali rozete iz smetanove torte, ponavadi je na sredi še pikica rdeče marmelade. Druga možnost je, da z vrečko brizgaš kakšnih 5 cm dolge palčke, nastanejo takšne narebrene, lahko zaviješ v obliki črke S. In vse, kar ti pride na misel z vrečko v roki. Lahko tudi zlepiš z marmelado po dva skupaj. Smisel tega pri piškotih je, da je prej narejeno, saj ni potrebno valjanje testa, izrezovanje in prelaganje na pekač. Brizga se tudi beljakova masa, da nastanejo španski vetrci, rozete ali vijuge črke S. Pozdrav, Fani

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. okt 2004 15:43

Meni so najbolj všeč tile: BRIZGANO ČAJNO PECIVO: 600g margarine 250g sladkorja v prahu 4 beljake 770g moke 1 vanili sladkor ščep soli Kekse brizgamo na nepomaščen pekač z brizgalno vrečko. Lahko jih pomakate v čokolado, zlepite dva po dva z marmelado... Prepustite se domišjiji. Meni so všeč predvsem zato, ker je ena masa. Spečem različne oblike... in imamo poln krožnik različnega peciva. Pomakam jih torej v čokolado in jih posujem s kokosovo moko, lešniki, orehi..Zlepim jih z različnimi kremami... Bodite kreativne! Lp, Rožica Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti