Hrana - značilnosti v sloveniji

nastja  

član od: 6.10.2004

sporočila: 1

tema odprta - 6. okt 2004 9:10 | ogledi: 7.968 | odgovori: 10

Obiskujem 7. razred Osnovne Šole Žirovnica. Pri predmetu etika obdelujem področje prehrane - značilnosit v Sloveniji. Prosim, če mi lahko pri tej temi pomagate.

Hvala vnaprej!

Nastja

E naslov: nastja.dolenc@s5.net

nastja

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

6. okt 2004 9:46

Nastja po mojem mnenju je najbolje, da se odpraviš v kakšno knjižnico....ogromno gradiva na to temo.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. okt 2004 9:50

Nastja, veliko boš našla v knjigi Slovenske narodne jedi, Andreja Grum, CZN 1983. V tej knjigi so recepti značilnih jedi, razdeljeni po področjih oz. pokrajinah Slovenije. Mislim, da se knjigo dobi v vsaki knjižnici LP V.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

6. okt 2004 10:55

Nastja, pred časom je nekdo na tem forumu spraševal o tipičnih slovenskih jedeh in je bilo kar precej debate okoli tega, a ti žal ne vem povedati točnega naslova te debate. Poskusi poiskati pa r mesecev nazaj. Vsekakor bi pa res več dobila v knjigah. Sem pa že videla tudi neko knjigo Slovenska kuharica ali nekaj podobnega. Veliko sreče. Suzana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. feb 2005 16:33

Malo pozna sem za to temo, ampak danes sem na polici našla knjigo Slovenska kuhinja. Slovenske narodne jedi so obdelane po posameznih pokrajinah, pri vsaki so navedene izvorni recepti, značilni za posamezne dele naše domovine. Kaj pa vem, morda komu ta podatek kdaj prav pride. Mamamia mamamia

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. feb 2005 21:36

mamamia, napiši, če si našla kaj zanimivega, kakšen poseben recept! To ni reklama, pa tudi v bazo ga ne boš dala, tako, da nam napiši, če je kaj posebnega, bomo konec tedna sprobali po "slovensko"! LP! Galja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

17. feb 2005 11:48

Nastja! Ce te zanima primorska hrana, lahko pogledas v knjigo Vesne Gustin: Je vec dnevou ku klobas, kjer poleg receptov dobis tudi oznako, kje in kdaj so dolocene stvari uzivali, pa praznicne recepte in se marsikaj, kar je povezano z uzivanjem hrane. Ker je knjiga izsla v Italiji, je mozno, da je v Sloveniji ne bos dobila. LP ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. feb 2005 13:08

Primorska kuhinja je dobro predstavljena tudi na spletnih straneh Primorskih novic. Gre za recepte, ki so bili objavljeni v Sobotah... http://www.prim-nov.si/kuhinja.html Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

17. feb 2005 13:16

Galja, bom pogledala oziroma si jutri prinesem knjigo s sabo v službo, napišem nekaj o jedeh in kar te bo zanimalo, ti pošljem recept. So pa res pristne slovenske domače jedi, mi smo tudi že kaj naredili.Mamamia mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

17. feb 2005 13:43

Pred kratkim sem dobila staro kuharsko knjigo v antikvarijatu. Prav takšno smo pred leti imeli doma, pa je čudežno izginila. Zelo sem vesela, da sem jo našla. Naslov je Praktična kuharica, je pa iz leta 1955. Iz nje mi je najbolj znana kruhova juha, ki jo večkrat delam. Tako porabim star kruh. Če koga zanima: Kruhova juha 1/4 kg kruha nareži na rezine in ga z ocvrto čebulo in zelenim peteršiljem prepraži v masti. Nato ga zalij s 3 l zelenjavne juhe ali vode, pusti, da prevre, potem dobro razmešaj (jaz uporabim palični mešalnik). Prideni 1 raztepeno jajce, posoli in poporaj. Lahko dodaš na koleščke zrezane kuhane ali pečene klobase. LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti