Živilska barva

neznan uporabnik
tema odprta - 15. maj 2001 11:44 | ogledi: 4.295 | odgovori: 7

Zivjo,

mogoce kdo ve, kje se dobi živilska barva?

Jaz je ne najdem.

Nujno bi rabila odgovor. Hvala vnaprej!

neznan uporabnik

16. maj 2001 12:03

Zivilsko barvo se lahko kupi v industrijski prodajalni Etol Celje.

neznan uporabnik

17. maj 2001 8:22

Samo v Celju? Mogoce bi se za modro barvo obnesel tudi borovničev sirup. Bom raje poskusila z njim. Vseen hvala.

neznan uporabnik

17. maj 2001 23:48

Žal ne vem na kakšen način želite barvo porabiti, vendar če želite okrasiti sladko pecivo se dobijo v trgovinah-v vseh večjih- sladkorne pisave v vse mogočih barvah, ali pa barvasti aromati, žal ne vem za modro barvo, sigurno pa je rdeča, rumena, rjava, oranžna. Lep pozdrav Anja

neznan uporabnik

18. maj 2001 8:32

V Etolu Celje se res lahko kupijo živilske barve, vendar so najmanjši zavitki po 250 g, kar pa je za domačo uporabo ogromno. Te barve namreč rabiš izredno, izredno malo, ker so zelo močne. Če pa poznate kakšnega slaščičarja, vam bo mogoče odstopil majhno količino? Tako sem jo tudi sama dobila in preizkusila.

neznan uporabnik

18. maj 2001 10:23

Super, poleg tega sem izvedela, da se lahko uporablja tudi barva za pirhe. Zdaj bom že nekaj skombinirala. Pozdravček vsem!

neznan uporabnik

18. maj 2001 11:43

Z barvo za pirhe jaz ne bi poskusila, potem je že boljši tvoj prvi predlog in sicer borovničev sok, ker je naraven. Tudi sok rdeče pese je zelo uporaben, v kolikor ti pride v poštev taka barva. Kuharski pozdravček.

neznan uporabnik

18. maj 2001 11:53

Modro barvo potrebujem za barvanje snega, ampak borovničev sok menda potegne vijoličasto-rdeče. Vsekakor mora biti rešitev modra!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti