Jaz sem letos naredila že veliko slivove marmelade v kruhomatu, predvsem pa rada eksperimentiram z drugim sadjem, tako da imam za enkrat 40 kozarčkov raznih marmelad. Vedno isti postopek: 1 kg sadja (če ima sadje koščice jih odstranim) 2 žlici sladkorja + želirno sredstvo, ter dam kuhat. Nekje 30 minut pred koncem dodam 500 g sladkorja. To uporabljam za čisto vse vrste marmelad, tudi tisto ki vsebuje čokolado. Mogoče bi lahko poskusila s hitrim programom, vendar bi morala po uri in dvajsetih minutah prekinit program, ker bi bilo drugače predolgo kuhanje.
LP
mina20
Kruhomat in marmelada
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
