Shranjevanje bučk

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

tema odprta - 6. avg 2004 10:45 | ogledi: 7.739 | odgovori: 3

PROSIM, ČE MI NAPIŠETE, KAKO SHRANJUJETE BUČKE, SAJ JIH JE TOLIKO, DA NE MOREMO VSEH SPROTI POJESTI.

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

6. avg 2004 12:16

OJ! Pri nas doma jih naribamo in spravimo v polivinilaste vrecke pa potem v zmrzovalnik. Lp! Anja

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. avg 2004 12:25

Bučke za v zelenjavne mineštre in omake narežem na kocke in zamrznem. Pred uporabo jih predhodno ne odtajam, ker spustijo preveč vode. Sem pa prišla na idejo, da bi jih vložila, poskusila pa še nisem. Zanimiv se mi zdi komentar oz. ideja Suzane, ki malancane s česnom in peteršiljem vloži v olje. Mogoče bi šlo tudi z bučkami? Jaz bom vsekakor poskusila, ker mi je zadeva kot priloga zelo všeč, samo glede obstojnosti sem malo skeptična. Ima kdo izkušnje s tem? Še povezava na recept o malancanih in suzanino mnenje: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=ze LP, Vilma V.

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

6. avg 2004 15:17

Bučke lahko prepražiš skupaj s čebulo na olju in sicer toliko časa, da izpari vsa voda. Nato daš v vrečke in zamrzneš. Jaz jih uporabljam za jed z jajci (dodam česen, peteršilj in kumino ter jajca, da zakrknejo; okus je podoben gobam). Lahko pa jih narediš v omaki (malo pomokaš, zaliješ, dodaš dišave in začimbe po želji in pokuhaš). lenča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti