Biskvit z manj sladkorja oziroma brez sladkorja

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

tema odprta - 22. jan 2023 15:43 | ogledi: 611 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

Zanima me kako pripraviti klasičen biskvit z manj sladkorja oziroma brez sladkorja? Sama nisem nikoli manjšala sladkorja v biskvitih.

andrea84

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

22. jan 2023 16:39

   Če mene vprašaš, zmanjšaš količino sladkorja, ki je navedena v receptu za polovico, kajti brez sladkorja, bo po moje biskvit  brez okusa, oz. zelo pust.  Vse ostalo po receptu, ničesar ne bi zmanjševala.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

22. jan 2023 17:53

Hvala Johana. Bom preizkusila zmanjsat za polovico sladkorja bom vidla kaj se bo zgodilo. Druge rešitve ne najdem.

andrea84

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

23. jan 2023 11:21

Po mojem maksimalno na polovico, še to je morda preveč, bolje izbrati drug, že preizkušen recept z manj sladkorja. Vse bo vplivalo tudi na strukturo, rahlost.... če je treba penasto vmešati jajca ali maščobo s sladkorjem....bo čisto drugače ratalo

Vsaj tako jaz razmišljam

patricija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti