Želatina v prahu - pomoč

Evelynn  

član od: 8.4.2022

sporočila: 1

tema odprta - 8. apr 2022 21:45 | ogledi: 882 | odgovori: 0

Danes se mi je prvič ponesrečila torta s čokoladnim moussom. No, sicer še čakam, da se mi v hladilniku mousse strdi, ampak predvidevam da ni uspel :)

Še nikoli nisem imela težav z želatino. Ponavadi, ko sem jo dodala v stopljeno čokolado, se mi je vedno lepo razpustila. Danes pa se mi je čokolada, takoj ko sem ji dodala strjeno želatino v prahu, strdila v trenutku. Komaj sem vse skupaj zmešala in se bojim, da se želatina v čokoladi ni povsem razpustila. V paniki sem seveda na hitro še vmešala sladko smetano in dala vse skupaj v hladilnik. 

Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok, da se je čokolada z želatino v trenutku strdila? Recepture sem se držala, do sedaj mi je masa vedno lepo uspela.

Sem pa res danes prvič mešala dve različni čokoladi z različnim % kakava. Bi lahko to vplivalo na vse skupaj? 

Temo je spremenil(a) Evelynn dne 8. apr 2022 21:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti