Stiskalnik za česen

ivka  

član od: 17.12.2006

sporočila: 2

tema odprta - 18. apr 2021 20:06 | ogledi: 2.056 | odgovori: 14

S katerim stiskalnikom za česen ste RES zadovoljni ?

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. apr 2021 9:05

S tem. https://www.ikea.com/si/sl/p/koncis-stiskalo-za-ce

>Že 15 let ali celo več dela v nulo. Drobno stisne, perem ga v pomivalnem stroju.

Pa še nasvet - česna za ta stiskalnik sploh ne lupim, kar cel strok dam noter in stisnem, potem le olupek vzamem ven in stiskam dalje. Videla pri Jamieu Oliverju, da ne bi kdo mislil, da sem sama to pogruntala. 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

19. apr 2021 10:19

Tale mi je po ene treh fensi šmensi stiskalnikih in mojemu trpljenju z njimi, najboljši, zelo podoben staremu, ki sem ga imela dolgo let in ga pozabila na morju. Je enostaven, iz enega dela, tudi fi luknjic mi odgovarja. 

lp, mzm

ivka  

član od: 17.12.2006

sporočila: 2

19. apr 2021 10:29

zanimivo .....

hvala lepa obema   (mamamia in mišzmoke)

 

Preizkusila sem jih res že veliko, pa sem bila nad vsemi razočarana (ali so se kmalu zlomili,  prevelike luknjice, ob straneh oz. okol in okol je šlo ven nestisnjeno, nerodni za stiskanje, aluminijasti so v pomivalcu takoj počrneli, .....

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

20. apr 2021 9:45

mamamia je napisal/a:

S tem. https://www.ikea.com/si/sl/p/koncis-stiskalo-za-ce

>Že 15 let ali celo več dela v nulo. Drobno stisne, perem ga v pomivalnem stroju.

Se pridružujem, ga imamo že več kot 10 let in smo zelo zadovoljnji z njim.

rdkapica

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

22. apr 2021 8:46

mamamia je napisal/a:

S tem. https://www.ikea.com/si/sl/p/koncis-stiskalo-za-ce

>Že 15 let ali celo več dela v nulo. Drobno stisne, perem ga v pomivalnem stroju.

Pa še nasvet - česna za ta stiskalnik sploh ne lupim, kar cel strok dam noter in stisnem, potem le olupek vzamem ven in stiskam dalje. Videla pri Jamieu Oliverju, da ne bi kdo mislil, da sem sama to pogruntala. 

mamamia

Tudi meni se Ikein stiskalnik zelo dobro obnese, imam ga že vrsto let.

RadaJem

Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 22. apr 2021 08:47

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

22. apr 2021 11:16

Tudi jaz imam stiskalnik iz Ikee in je super. Sem pa poizkusila stisniti neolupljen strok česna in bi kmalu dušo spustila .

 

rrr

pikec85  

član od: 27.8.2008

sporočila: 44

22. apr 2021 12:24

mamamia je napisal/a:

S tem. https://www.ikea.com/si/sl/p/koncis-stiskalo-za-ce

>Že 15 let ali celo več dela v nulo. Drobno stisne, perem ga v pomivalnem stroju.

Pa še nasvet - česna za ta stiskalnik sploh ne lupim, kar cel strok dam noter in stisnem, potem le olupek vzamem ven in stiskam dalje. Videla pri Jamieu Oliverju, da ne bi kdo mislil, da sem sama to pogruntala. 

mamamia

Ikejin je neuničljiv in odlično deluje, tako kot je mamamia opisala! Ga ne zamenjam za nič na svetu!

pikec85

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. apr 2021 12:48

ribaracarak je napisal/a:

Tudi jaz imam stiskalnik iz Ikee in je super. Sem pa poizkusila stisniti neolupljen strok česna in bi kmalu dušo spustila .

 

rrr

Poskusi tako, da odrežeš tisti delček, ko lupino skupaj drži, na širši strani stroka. Še vedno manj dela, kot da lupiš.

Sicer pa jaz že nekaj časa uporabljam česnovo pasto iz tube (kupim v eni trgovini z madžarskimi rečmi v Lendai, ali pa na Madžarskem če me pot zanese), ali pa večjo količino česna sesekljam s soljo in malo olja in shranim v kozarcu v hladilniku. SVež česen vedno pri roki.

 

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. apr 2021 14:18

Jaz v kuhane jedi dajem *ogromno* česna (ne bom povedala, koliko), tako da ga še najrajši zmeljem z mini sekljalnikom.

Tisto glavico ali dve za na solato že sesekljam kar na roke, ni taka reč.

Ikein stiskalec mi je enkrat pred očmi razpadel v neko bolognese, tako da sem potem koščke pobirala in sestavljala pod lupo, da nam ne bi kak košček zašel pod zobe; sicer imam nadomestnega, ampak ga komaj kdaj uporabljam.

@mamamia: koliko časa se obdrži sesekljan česen z oljem in soljo? To se mi zdi tudi dobra ideja.

lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti