Krofi

capi  

član od: 25.2.2009

sporočila: 6

tema odprta - 26. jan 2021 20:03 | ogledi: 1.351 | odgovori: 8

Ali kdo ve za čimbolj enostaven recept za krofe ki uspejo. 

capi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jan 2021 21:19

Ni ga recepta, po katrem bi meni uspeli. Jih ne pečem več, kolikor poskusov, toliko neuspehov. Vem kje jih moram kupit in so dobri. 

 

mamamia

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

28. jan 2021 3:45

Uf, meni prvič uspeli, drugič ne! Tudi ne pečem več krofov. Bom pa letos poskusila flancate kvašene, ds bo vsaj malo dišalo v kuhinji po pustu hrustu.

Anemiilat

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. jan 2021 6:42

Kruhomat ali podobne naprave za gnetenje in vzhajanje, sestavine točno po receptu (Reca, Tanja Kocjan in podobni), mora uspeti. Trik je ravno v tem, da nekateri radi recept prikrojijo malo po svoje, češ, par kapljic mleka gor ali dol, jajce več ali manj , moka taka ali drugačna, mesenje na hitro na roko,  tudi rezultat je potem tak ali drugačen. Pri krofih je  lastno kuharsko kreativnost bolje izklopiti.  

Odkar sem, še preden sem se spoznala s KulSlo, dobila recept, podoben Recinemu, se jih zelo rada lotim. Ni važno za kakšno priliko, vedno izginejo, kot bi mignil. In pa: cvrem jih na 160 °C, dobri 2 minuti na vsaki strani, nič več.  Razen, če jih že pred cvrenjem nadevam z marmelado, takrat jih cvrem po 3 minute.  Nikoli niso surovi v sredini, ker je testo dovolj rahlo, da se primerno pregreje.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 28. jan 2021 06:46

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2021 8:50

Cila, ravno to preizkušeno, kot si napisala, in popoln neuspeh. Recept upoštevan do zadnje kaplje mlek, vrste moke in vsega ostalega, temperatira olja izmerjena ... A recept in naprave so eno, roka pa drugo. In moja roka ni za krofe (in biskvite)  in se s tem ne ukvarjam več. Škoda časa in sestavin. 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. jan 2021 10:31

Pomembno pri krofih  je, da si vzameš čas in čim bolj sproščeno lotiš vsega skupaj. Jaz sem kot otrok opazovala teto, ki je mojstrica za izdelovanje krofov in je enkrat pri nas učila mojo mami kako naj dela krofe. Še sedaj ne vem ali je dala v krofe sladko ali kislo smetano. Mislim, da je imela mami takrat le sladko smetano. In ostal mi je en pomemben detajl. Rekla je en šnops v krofe in enega za kuharico, da ima bolj mirne roke ...In tudi tega ne vem ali ni bilo ruma, da je omenjala šnops.... Namreč dedi ga je kuhal doma in smo ga imeli vedno pri roki....Skratka krofi so uspeli v nulo. 

In pred nekaj leti sem se odločila, da se tudi sama lotim peke krofov. Pri roki sem imela le smetano za stepanje iz Lidla. Krasno so uspeli ( brez žganja ), no z rumom.Uporabila sem sončično olje iz Lidla, nič se ni penilo...

Jaz običajno naredim nekaj manjših krofkov, ki jih imam za poskus temperature olja. Navadno olje potrebuje malo nižjo temperaturo kot olje za cvrtje. 
Tudi letos bo treba v akcijo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. jan 2021 11:09

mamamia je napisal/a:

Cila, ravno to preizkušeno, kot si napisala, in popoln neuspeh. Recept upoštevan do zadnje kaplje mlek, vrste moke in vsega ostalega, temperatira olja izmerjena ... A recept in naprave so eno, roka pa drugo. In moja roka ni za krofe (in biskvite)  in se s tem ne ukvarjam več. Škoda časa in sestavin. 

mamamia

Ti pa zato uspe nič koliko drugih mojstrovin, ki jih "diplomirani krofarji"  samo gledamo, s strahospoštovanjem.   Ne moremo biti vsi na vseh področjih vrhunski, saj bi bili že kar neznosni.

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2021 12:30

Cila je napisal/a:
mamamia je napisal/a:

Cila, ravno to preizkušeno, kot si napisala, in popoln neuspeh. Recept upoštevan do zadnje kaplje mlek, vrste moke in vsega ostalega, temperatira olja izmerjena ... A recept in naprave so eno, roka pa drugo. In moja roka ni za krofe (in biskvite)  in se s tem ne ukvarjam več. Škoda časa in sestavin. 

mamamia

Ti pa zato uspe nič koliko drugih mojstrovin, ki jih "diplomirani krofarji"  samo gledamo, s strahospoštovanjem.   Ne moremo biti vsi na vseh področjih vrhunski, saj bi bili že kar neznosni.

Cila

Tako kot si napisala, Cila. Biskviti in okraševanje tort pa krofi niso moje področje in si tudi ne delam skrbi zaradi tega, pač pripravljam tisto, kar mi gre res dobro od rok in tega je kar nekaj.  Zato pa občudujem mojstrice in si na njihovih izdelkih oči napasem. Ko pri ninji na primer ... 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti