3 md in sladkorna bolezen

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 10. jul 2004 11:10 | ogledi: 3.015 | odgovori: 3

Prijateljica, ki je sladkorni bolnik že več let - na inzulinu - se je odločila, da bo preizkusila 3 MD. Zanima me, če ima kakšen diabetik že izkušnje s to dieto. Se je da držati, če si pogosto meriš sladkor? Vsi nasveti bi ji še kako prav prišli!

LP, Stanka

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. jul 2004 15:22

Tudi v naši družini imamo sladkornega bolnika,(na tabletah). Za 3 MD dieto pa prvič slišim. Ali mi lahko kaj napišeš o njej? Vesna Leben

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

10. jul 2004 17:18

Vesna, to je ta dieta, ki se imenuje tudi "ločevanje živil 90 dni", 3 MD pomeni tri mesečna dieta. Se pravi, da vse deluje na osnovi ločevanja živil - beljakovine, škrob, OH... Prijateljica je skeptična predvsem pri sadnem dnevu, no, na vodni dan pa sploh pomisli ne...Zato jo zanimajo morebitne izkušnje, ki jih kdo ima. LP, Stanka

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

23. sep 2004 15:17

Draga Stanka čeprav tu odgovarjam malce pozno, pa vseeno, mogoče bi pa še kdo rabil to informacijo. To dieto sladkornim bolnikom odsvetujem!!!!!!!! Imam mamo sladkorno bolnico tipa 1, vsak dan 5 injekcij, pa vem da mora jseti polne obroke, res je da so lahko bolj zdravo pripravljeni, nemastno,.... Ta dieta je pa umor za sladkornega bolnika!!!! No če je na tabletah mogoče še, drugače pa sladkorni bolniki naj zdravo, kakovostno živijo, dobro jejo, da bodo čimdalj živeli :)!! Lp,lara Sporočilo je spremenil(a) lars dne 09. dec 2004 14:01:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti