Ričet za 50 ljudi

rožica_lj  

član od: 10.12.2019

sporočila: 9

tema odprta - 10. dec 2019 15:18 | ogledi: 1.208 | odgovori: 7

Pozdravljeni,
ali mi kdo lahko svetuje koliko prekajenih mesnin potrebujem za ričet, da bom nahranila približno 40 krepkih jedcev? Ričet bo v osnovi kuhan vegetarijansko (+10), za vse tiste ki mesa ne maramo, meso pa bo v dodatnem loncu zraven. Kaj priporočate in predvsem koliko? Kakšni nasveti pri kuhi? =)

Lep pozdrav in vnaprej hvala!

Rožica Ljubljanska

rožica_lj

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. dec 2019 15:50

Nikoli nisem kuhal za tako veliko skupino. Sam bi meso odmeril nekako tako, da na jedca dam 250 g mesnine. Pa še ena stvar je: iz zgornjega opisa mi ni jasno, ali boste skuhali eden lonec ričeta in v drugem loncu meso ali dva lonca ričeta (enega brez mesa in drugega z mesom). Vsekakor mislim, da bo ričet za ljubitelje mesa boljši in okusnejši, če boste za mesojedce kuhali ričet skupaj z mesom, ne pa samo dodali kuhano meso v brezmesni ričet.

Miroslav Vulović

rožica_lj  

član od: 10.12.2019

sporočila: 9

10. dec 2019 16:47

Hvala za odgovor!

Osnovna ideja je bila, da bi meso skuhala v ločenem loncu posebej, in nato dala rezino prekajenega mesa (šunke, vratovine, ali pa klobaso) mesojedcem na krožnike. Število gostov namreč ni napovedano, razmerja med vegetarjanci in mesojedci pa ne upam ugibati.

 

rožica_lj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. dec 2019 18:02

Sama se strinjam s Sarabandem, ricet, v katerega ne stopi pujs je vec Ali manj zelenjavna juha.. Jaz  bi skuhala ricet posehej za mesojede, ti pa se pocakaj, mogoce bo se kdo komentiral in dal se kaksno uporabno restiev.

 

 

 

naor

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

10. dec 2019 19:39

Sarabande in naor imata prav. Ričet ni ričet v katerega ne stopi pujs. Kuhaj ga z mesom, za vegetarijance pa brez.

malaga

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

11. dec 2019 6:48

Se strinjam, v ričet mora "stopit" prekajen pujs in to med njegovim kuhanjem. Tako je moje skromno mnenje en lonec brez mesa za vegetarijance in en lonec z mesom. Mesa bi jaz dala do 200g na osebo.

Se mi pa dogaja, da mi želi na začetku prekipet, proti koncu kuhanja je pa potrebno kuhat na manjšem ognju, ker se hoče prijemat na dno posode.

Uspešno kuho in zadovoljne jedce želim

 

vrtnica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. dec 2019 7:30

Strinjam se s predhodnimi nasveti . 

Pišeš, da ne veš, koliko bo vegetarijancev in koliko vsejedcev. Po mojih izkušnjah jih nikoli ni več, kot 1/3 , Toliko bi jaz skuhala vegetarijanskega ričeta.  Za vsak slučaj bi že prej dala v mesnega malo več mesa, ga pred serviranjem vzela ven in shranila v rezervi. Če bi se izkazalo, da je vsejedcev več od pričakovanega (vprašaš še preden pričneš s serviranjem) , bi višek vegetarijanskega vmešala med mesnega in dala odvzeto meso nazaj.  Ali pa narediš ričeta za 50 oseb, višek potem zamrzneš po obrokih, v hladnih zimskih dneh bo še kako prav prišel .

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. dec 2019 07:33

rožica_lj  

član od: 10.12.2019

sporočila: 9

11. dec 2019 14:46

Hvala vsem za nasvete. Bom skuhala mesni ričet po vaših navodilih, če ga kaj ostane ga bom pa razdelila med udeleženci. Meni namreč meso ne tekne, partner ga pa ne sme iz zdravstvenih razlogov, tako da zmrzovanje za čez zimo za naju žal ne pride v poštev..

V vegi varianto bom sicer dala par kock dimljenega tofuja in ga proti koncu vzela ven, da bo imel tudi  brezmesni ričet vseeno malo tistega vonja po dimu. Upam da bo uspelo!

rožica_lj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti