Posoda bergner

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 19. nov 2019 9:07 | ogledi: 3.834 | odgovori: 6

Nedavno sem kupila kozico Bergner. Po opisu in znakih na dnu posode naj bi bila primerna tudi za indukcijo, a na mojem indukcijskem kuhališču "ne prime".  Zažene, parkrat zapiska in ugasne.

Kozica je sicer iz aluminija, ki za indukcijo ni primeren, a ima na dnu dodano primerno oblogo. Žal ne po vsem dnu, samo naokrog. V sredini je nepokrit aluminjasti krog, premera nekaj več od 4 cm. Izgleda, da je ravno to odločilno?

Kakšne izkušnje imate ostali, če imate podobne posode?

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. nov 2019 13:05

Mojih izkušenj z indukcijo je sicer bolj malo (iz počitniških stanovanj), ampak so žal take, da marsikatera posoda, ki je označena za primerno za indukcijo, na indukcijskih ploščah "ne dela". Ne preostane ti drugega, kot da kozico neseš nazaj v trgovino in zamenjaš. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. nov 2019 18:14

Najbolj zanesljiv test, ali je posoda za indukcijo, je z magnetom. Če ga dno posode zadrži, je za indukcijo, če magneta ne drži, ni. 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. nov 2019 19:30

Saj je pravzaprav niti nisem namensko kupila za indukcijo. Večinoma jo rabim za plin a te dni smo menjali štedilnik, zato  sem iz podstrešja prinesla rezervno indukcijsko ploščo. In ker je posoda imela prave oznake, sem jo poskusila uporabiti. Magnet lepo prime na obloženi del, na ostalo seveda ne. Če bi jo preizkušala v trgovini, bi naivno verjela, da obloga zadostuje. Očitno temu ni tako.

Bolj, kot pritožbo čez posodo, sem tole temo odprla, da ne bi kdo v dobri veri kupoval ponujenih neustreznih kompletov aluminijske posode, po možnosti še kot darilo. 

Cila

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. nov 2019 9:41

Nimam sicer indukcijske kuhalne plošče le  tako z dvema kuhališčem, ki jo uporabljam na terasi. In moje sicer ne preveč bogate izkušnje- indukcija včasih ne prime tudi posode z vsemi oznakami, v celoti RF, po drugi strani pa prime en navaden tanek RF lonec, brez vseh oznak in tudi z veliko kilometrine v kuhinji. Pa razumi, če moreš. Prav zaradi tega nisem pred leti kupila inducije ampak steklokeramično ploščo.

 

tedyka

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

20. nov 2019 11:17

Ko je bil žledolom smo bili 4 dni brez elektrike in takrat sem vseeno lahko kuhala, ker sem imela plin. Sem imela že idejo, da bi plin zamenjala z indukcijo, pa sem se premislila, ker bi morala zamenjati kar nekaj  posode, da bi lahko kuhala, to pa ni majhen strošek.  Pa še, kaj, če bomo kdaj spet nekaj dni brez elektrike? Glede na to, kakšna neurja so sedaj...

malaga

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

21. nov 2019 6:17

Tudi mi smo iz istega razloga, ker je včasih velikokrat ob slabem vremenu zmanjkalo elektrike poleg 4 kuhališč s steklokeramiko (vzrok zakaj nisem vzela indukcije je bil tudi ta, da bi morala zamenjati večino še dobre posode), vzeli tudi "domino" z dvema kuhališčema na plin in se odlično obnese.

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti