Reklamacija pralnega stroja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

tema odprta - 7. maj 2019 18:19 | ogledi: 3.323 | odgovori: 11

V trgovini sem kupila pralni stroj, ki je bil razpakiran in je bil zadnji kos. Seveda sem ga dobila brez embalaže, sedaj pa ne dela in trgovina ga noče nazaj vzet, servis pa brez embalaže ne prizna reklamacije, je pa mehanska napaka. Kaj lahko naredim? Prosim za pomoč. 

kleo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. maj 2019 12:37

V trgovinah zelo pomaga, če omeniš, da boš urejal nesporazume s pomočjo zveze potrošnikov, ponavadi se potem kar samo od sebe vse uredi. 

 

Sonja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

8. maj 2019 16:41

Najlepša hvala za vse informacije. Mi je takoj malo lažje. V trgovini do rekli, da rešujejo težavo in če do konca tedna ne bo nič, grem v akcijo. Hvala vam. 

kleo

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

8. maj 2019 17:30

Jaz pa nisem imela sreče z uveljavljanjem stvarne napake pri enemu znanemu trgovcu, kljub temu, da sem bila članica ZPS. Niso pristali na vrnitev kupnine, niti vrnitve stroja, ampak popravilo. So ga odpeljali, ampak servisiranja  v nekaj letih je bilo zelo veliko. Po 4 letih je spet skakal... Smo ga z veseljem odpeljali na odpad, samo, da imamo mir. Nikoli več pri temu trgovcu ne kupimo nobenih tehničnih naprav.  

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

8. maj 2019 21:13

Preberi si še tole: https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-r (od 37. do 39. člena)

Prodajalcu vročiš izdelek skupaj z obrazcem, na katerem navedeš eno od štirih možnosti, ki ti jih ponuja zakon (37c. člen). Dobiš zapisnik in v roku 8 dni ti morajo odgovoriti. Pravico, kaj boš od prodajalca zahtevala, pa imaš po zakonu ti, ne prodajalec. Lahko pa seveda popustiš in pristaneš na to, kar ti pač predlagajo.

Višja kot je kupnina, bolj se upirajo, če pa je zaradi stvarne napake nastala še dodatna škoda, ki so jo tudi dolžni povrniti, znajo biti zelo kreativni, nesramni in pokvarjeni (v našem primeru je bil to uvoznik, ki mu je trgovec predal zadevo). Ampak če veš, da je zakon na tvoji strani, se jim lahko suvereno postaviš po robu.

Še mogoče nekaj bolj zanimivega od suhoparnega zakona:

https://www.delo.si/znanje/potrosnik/vam-nocejo-z

Pošteno povedano, mi je tvoj post obudil neprijetne spomine in sem prav "pissed off" ob takem odnosu trgovca in serviserja... brez embalaže ni reklamacije??? Jaz bi stroj nedvomno vrnila, zahtevala kupnino, trgovino pa definitivno dala na "ignore".

Upam, da ti uspe, kakorkoli se boš že odločila. Če pa te še kaj zanima, mi lahko pišeš na ZS.

V.

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

9. maj 2019 11:23

Kleo.. Ce ne dela uveljavljaj obvezno stvarno napako in ne garancijo.. Ce se napaka pojavi  v roku pol leta se steje da bila ze v casu nakupa..iz tega naslova mas vec pravic in moznosti. Ce rabis vec info mi pisi zs..

Srecno

bučmanka

 

Sporočilo je spremenil(a) bučmanka dne 9. maj 2019 11:25

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

19. maj 2019 10:50

Najlepša hvala vsem za nasvete. Po vaših predlogih sem  potem v trgovini uveljavljala stvarno napako in sem končno dobila nov stroj. Ko sem stroj najprej samo reklamirala, je proizvajalec želel samo zamenjati razbiti del. Niti slišati niso želeli, da je po stroju tekla voda, da je bil ves zalit in da hočem novega.  Še enkrat hvala vsem in lep dan vam želim. 

kleo

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

19. maj 2019 17:58

Super, da ti je uspelo!  Naj ti dobro dela! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 19. maj 2019 17:59

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. maj 2019 7:01

Tudi mene zelo veseli, da ti je uspelo

V.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. maj 2019 9:51

To je pa zelo poučno in si vredno zapomniti!

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti