Aparat za izdelavo sladoleda

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

1. jul 2004 15:03

Sladoled, ki ga vzamem iz skrinje, dam za par sekund v mikrovalovno na defrost, pa se ga spet da jesti. Res pa je, da je najboljši sveže narejen. Pa še to: če ga daš v skrinjo takoj, je soliden, če se pa že začne talit, pa potem v skrinji postane še bolj leden. Suzana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. jul 2004 23:16

Aparat za sladoled imam dva meseca (Nemox GELATO MIO).Stvar je krasna,ker lahko ješ kvaliteten ,zdrav sladoled brez dodatkov.Ta aparat se tudi daje v zamrzovalnik,kar pa mi je že malo manj všeč.Sicer nimam takšnih problemov kot Tortica.Medtem ko jemljem sladoled iz posode,se na steni posode dela ledena plast,ki jo je zelooooo težko odstraniti.Ker je posoda obležena s teflonom,se mi je,kljub temu da sem uporabljala najmehkejšo lopatko ponekod odluščil teflon.Pri tem postopku namreč mehka lopatka ob mrzli steni posode otrdi in poškoduje teflon oz.tefal nevem kaj.To me malo odvrača od pripravesladoleda tako,da sem ga nekajkrat zopet naredila na Ronica.Če pa naredim primerjavo med obema,je pa prvi bolj "taprav" in boljši.Ta aparat bom nesla nazaj v trgovino ker smatram,da ni moja krivda za poškodbo.Bom pa zanesljivo kupila drugega, ki ne povzroča težav in katerega posoda ni iz aluminija .Zanima me ta Simak,ki se ga ne daje v zamrzovalnik po kakšnem principu dela in iz česa je notranja stena posode? En lep sladoledni pozdrav! Aki

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

2. jul 2004 9:37

To je večji stroj ( velikost friteze približno), ker ima lastno hlajenje. Moj je kar težak, čeprav v njem naredim samo cca pol kg. sladoleda ( mislim, da ga je en liter). Posoda je menda iz aluminija, nisem prav sigurna, a se ne lušči, ne nič. Ga imam že vsaj ene 10 let- nobenega problema. Prednost tega z lastnim hlajenjem je v tem, da je vedno pripravljen na izdelavo sladoleda in se jih lahko nameša tudi več zaporedoma, kar pri tistem, ki ga je treba imeti v skrinji, ne pride v poštev Suzana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jul 2004 14:41

Kupila sem Nemox in naredila za poskušino zmrznjen jogurtov muesli, ker so bile vse sestavine doma . Sem si ogledala tudi DeLonghijevega in Philipsovega, ampak ima tale od Nemoxa več receptov. Proces je več ali manj pri vseh treh enak. Loni

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

24. jul 2020 21:41

Sem brskala in ne najdem nobenih svežih informacij.

Je kaj novih izkušenj s kompresorskimi aparati za sladoled?

Nekaj se jih zdaj dobi že tudi pri nas. Ima kdo izkušnje s Klarstein aparati?

Hvala!!

Noel

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

9. avg 2020 21:25

Nobeden?

Noel

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. avg 2020 6:43

V zadnji številki ZPS Test - št.7-8 / 2020 so med drugim objavljeni tudi testi aparatov za pripravo sladoleda.  Po ocenah opazno odstopa Bosch MUZSEB2 (s hladilno posodo). Da neomenim, da je 10x cenejši od najboljšega (s sistemom za hlajenje), ki je na testu dobil manj točk. Klasteina med testiranimi ni.

Tule je še link do nemških testov: https://www.allesbeste.de/test/die-beste-eismaschine/

Pojdi čisto dol do konca do Vergleichstabelle, tam jih je še nekaj, s puščico se pomikaš v desno.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 10. avg 2020 06:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti