Veganstvo

karmelitaaa  

član od: 16.9.2017

sporočila: 1

tema odprta - 31. jan 2018 9:32 | ogledi: 1.586 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

sem nova uporabnica kulinarične strani. Zanima me veganstvo in bi rada, če mi kateri posreduje kakšne recepte za zelenjavne zrezke ter zelenjavne namaze. 

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

karmelitaaa

karmelitaaa

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. jan 2018 9:47

če v google vtipkaš: veganske jedi, recepti, je prvi zadetek stran od vegan.si. Receptov, kolikor hočeš.

Ognjič

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

31. jan 2018 10:54

karmelitaaa je napisal/a:

... zelenjavne zrezke...

Zelenjavnih jedi je veliko, če želite veganske, si jih priredite...

https://www.kulinarika.net/recepti/seznam/?kategorija=21

Vedno se pa sprašujem, zakaj vegetarjanci in vegani iščete rešitve v oblikovanju jedi, ki nadomestijo mesne.

Npr. zrezek od začetka izhaja kot kos mesa. Ljudje, ki ne jedo živil, povezanih z živalmi, pa želijo vseeno jesti zrezek, klobasice, burgerje, sarme, polnjene paprike, itd. ...

Zakaj? Naj se pač ustvarijo druge, mogoče inovativne jedi in pristopi k ustvarjanju

NutellomAnka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

31. jan 2018 14:15

Anka, tudi klobasa ni kar iz živali ampak spravijo meso v takšno obliko. Tudi zrezek je posledično zrezan iz večjega kosa mesa.

Ne vem zakaj mesojedci venomer ponavljajo ta mit, da želijo vegetarijanci jesti jedi, ki so podobne mesnim jedem. Zakaj bi morale biti jedi, ki jih poznamo vsi, samo za mesojedce, če jih lahko pripravimo tudi na vegetarijanski način. Klobasa je lahko tudi vegetarijanska ali pa celo čokoladna (narejena iz čokolade). Ljudje smo se pač navadili, da neke stvari veliko lažje poimenujemo kot znano stvar, samo zaradi njenega izgleda. In celotna stvar tega, da hočejo vegetarijanci jesti jedi kot so mesne je samo zaradi poimenovanja teh jedi.

Mogoče bi bilo bolj pravilno če namesto zrezka - rečemo zelenjavni polpet ali kaj podobnega.

Ne vem kako bi drugače poimenoval vegetarijansko klobaso?

Če pripravim polnjeno papriko na zelenjavni načlin in rečem, da je to polnjena praprika, zakaj potem to ne bi smela biti polnjena paprika?

 

Nič nimam proti mesojedcem in spoštujem vsako odločitev, samo zmoti me pa takšno razmišljanje, da vegetarijanci želimo pripravljati jedi kot so mesne jedi.

Je pa res, da tisti, ki se odločijo za veganstvo ali vegetarijanstvo na začetku ne vedo kako in kaj v vegetarijanski kuhinji in mogoče res iščejo nadomestke njim znanih jedi.

 

 

 

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

31. jan 2018 15:35

tudi v nasem kulinaricnem arhivu se najde kar nekaj veganskih receptov. Ze samo ce vtipkas v iskalnik vegan, jih bos dobila en kup, priporocam pa, da se sprehodis med namazi in zelenjavnih polpetih in sama pregledas kaj imas rada. Veliko jih sploh ni klasificiranih kot veganski, ceprav v resnici so. Spet druge z minimalnimi spremembami pretvoris v veganske. 

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

31. jan 2018 17:28

anka je napisal/a:
karmelitaaa je napisal/a:

... zelenjavne zrezke...

Zelenjavnih jedi je veliko, če želite veganske, si jih priredite...

https://www.kulinarika.net/recepti/seznam/?kategorija=21

Vedno se pa sprašujem, zakaj vegetarjanci in vegani iščete rešitve v oblikovanju jedi, ki nadomestijo mesne.

Npr. zrezek od začetka izhaja kot kos mesa. Ljudje, ki ne jedo živil, povezanih z živalmi, pa želijo vseeno jesti zrezek, klobasice, burgerje, sarme, polnjene paprike, itd. ...

Zakaj? Naj se pač ustvarijo druge, mogoče inovativne jedi in pristopi k ustvarjanju

NutellomAnka

Čeprav sem precej ziher, da začetna objava ni nič drugega kot en troll, bom odgovorila na zadnje vprašanje - z vprašanjem.

Bi ti bili zelevnjavni srčki in zvezdice bolj všeč? ;) Kaj ima sama oblika z vsebino pa res ne vem, jao.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 31. jan 2018 20:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti