Kataifi

TEDIKA  

član od: 25.1.2018

sporočila: 1

tema odprta - 25. jan 2018 12:57 | ogledi: 6.917 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

 

ali mogoce kdo ve kje bi lahko kupila testenine, rezance, pasto Kataifi?

 

Hvala!

TEDIKA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jan 2018 18:14

A to so testenine in pasta? Zanimivo, jaz sem pa vedno mislila, da je kataifi grško pecivo, namenjeno dobrodošlici, podobno, kot turški kadaif. Pa se res vse življenje učimo. Na žalost pa ne vem, kje bi se kupila. Se je pa na kulinariki že govorilo o tem: https://www.kulinarika.net/forumi/tema/4500/grska-sladic

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Folibert  

član od: 16.4.2015

sporočila: 15

26. jan 2018 11:05

Ne vem, ce se kej v Slo. da kupiti KADAIF testenine (kataifi je grski izraz za te testenine oz. sladico ki se pripravi s pomocjo njih). Oreintalnih trgovin (predvsem turskih idr.) v Slo. ni, ce ze kaksna je, je to eksotika z zelo omejeno ponudbo. `Ze v Celovcu ali Velikovcu najdete turske trgovine, kjer to imajo, in se marsikaj drugega (npr. SUMAC zacimbo (mleti plod octovca), se da to kupiti pri 'Najboljsem Sosedu'? Ali sirsko-libanonski zahtar, tunizijsko hariso itd.). Sveze kot las tanke kadaif rezance lahko pripravite sami, receptov kako, je na spletu veliko, a je zamudno. 

Namrec, slovenska druzba je se zelo zaprta za tuje kulture (na vseh podrocjih) in ce ni priseljenih Turkov itd., je to to. Na primer, vsaj 20 let je trajalo, da je doloceno stevilo kitajskih restavracij (tud v manjsih krajih po Slo.). In koliko je trgovinic, kjer se da kupiti vsaj priblizne sestavine za kitajsko kuhinjo? Mikro-majhnost Slovenije in njena socialno ekonomska nezanimivost za imigrante z vzhoda (g. Ahmad izvzet) se odraza tudi v trgovinski ponudbi za sestavine bliznjevzhodne ali daljnovzhodne kuhinje. Ce ni kupcev, ni ponudbe/trgovine.

Folibert

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

26. jan 2018 12:27

folibert, sumac in zaatar dobis v hisi zacimb, kadaif rezancev pa se nisem videla. Katere testenine bi bile lahko najblizji priblizek pa tudi ne vem.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. jan 2018 12:55

Zdaj je tudi za Bežigradom precej nova trgovina (vsaj jaz vem zanjo šele nekaj mesecev) Asia Thai Shop, imajo začimbe, kar precej sveže zelenjave in vse sorte azijskih rezancev, mogoče so kakšni od njih primerno nadomestilo.

Sicer se pa strinjam s kolegom Folibertom, imigracije prinesejo tudi več pestrosti v kulinariko.

 

lp, proxima

 

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

26. jan 2018 16:01

Tedika, pred nekaj časa sem sam iskal kadaif. Kolikor vem, se kadaifa v Sloveniji ne dobi. Jaz sem problem rešil tako, da sem ga naročil od sodelavca, ki je službeno potoval v Sarajevo. Kupil ga je v sarajevskem Merkatorju.
Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti