novoletno pecivo 2017

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

3. nov 2017 16:05

No ste pa res zakomplicirale s ttim putrom. Tista dva paketka, ko jaz porabim bom pa že mnda dobla?. A margarina za peko ne velja? Trenutno se piše, da je bolj zdrava kot maslo. Treba mal umetne krize.Enkrat zdravo to, enkrat to. Pa lep dan še naprej!

 

Anemiilat

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. nov 2017 17:15

 keksi z margarino za boljše zdravje? Ja kaj naj rečem - dober tek pa bog daj zdravja!

Sonja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. nov 2017 18:24

Maslo po zelo ugodni ceni lahko kupite v Zadružni trgovini na Opčinah pri Trstu (bolje poznana kot Zadruga Gigi). Tam dobite maslo, orehe in drugo suho sadje po zelo ugodnih cenah.

 

P.S.: gospod Gigi je sicer pred enim mesecem umrl, trgovina pa je še vedno poznana pod imenom Zadruga Gigi.

ribica

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

3. nov 2017 19:46

A ne bi raje pisale o piškotih in pecivu.

 

irena

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2017 20:17

babka1951 je napisal/a:

Jest sem se že odločila, da letos piškotkov ne bom pekla, bom prosti čas raje drugače izkoristila 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Jaz popolnoma enako. To prakticiram že nekaj let pa še nihče zaradi tega ni umrl...itak vsi okoli mene mal pazijo, kaj dajo v usta ali pa niso preveč sladkosnedi. 

Čeprav, za eno fešto bom spekla malo peciva, nikakor pa za to ne rabim teden dopusta in dva meseca planiranja. Poleg tega grem okoli novega leta na morje....

Moda, da je margarina bolj "zdrava" kot maslo, je že leta mimo. No, jaz se te mode nisem nikoli držala. Maslo je le maslo! 

 

Vanja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

3. nov 2017 21:15

Jaz se že veselim novoletnih praznikov 

Pekla bom pa nekaj klasičnih, nekaj novega, in seveda v moji čisto novi in čisto moji kuhinji 

Ne bom pa rekla, da ne bom pekla velike količine, ker mi do zdaj še nikoli ni uspelo držat te obljube  

yulchi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

4. nov 2017 5:39

Jaz zaenkrat ne delam nobenih planov kaj in koliko bom pekla, ker me vsako leto tam konec decembra prime in potem moram narediti to za dušo. Že prej po malem nabavim sestavine, ki jih potem tudi večinoma uporabim. Piškote pa potem nekaj porabimo, nekaj pa razdam bližnjim, prijateljem, pa če kdo pride na obisk postrežem.... Za Božič je običajno potica, za novo leto pa piškoti in so prazniki 1-2-3 mimo. Za maščobo pa večinoma uporabljam pol masla in pol margarine, ker se piškoti veliko lepše delajo, kot samo z maslom. Sploh pri tistih, ki so lepo okrašeni in tudi lepo začinjeni se kaj dosti ne pozna, se mi zdi.  Uspešno peko vsem in z veseljem bom pogledala vaše zamisli.

 

tedyka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

4. nov 2017 17:24

Pa dajte, začnite že enkrat peči, da se bomo nepekarice lahko slinile, no, prosim. Meni je sladko striktno prepovedano, slinim se pa lahko, brez posledic, haha.

 

Popravek mamamii, dobronamerno (ravnokar gledam katalog):Mojih10 maslo 250g 1,61€.

marjja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. nov 2017 18:13

irena66 je napisal/a:

A ne bi raje pisale o piškotih in pecivu.

 

irena

 irena 66, tudi ti o tem lahko kaj napišeš, tko kot bom jaz vesela vseh tvojih novih predlogov, jih bodo verjetno tudi vse druge/drugi....včasih je fajn prebrat in slišat tudi mnenja tistih, ki se vedno skrivajo zadaj....in ker si se že izpostavila, bi jaz zelo rada slišala tudi tvoje mnenje o piškotkih in pecivu....boš pekla, al ne boš, boš kupila maslo ali margarino, boš sama maslo delala ???? daj malo napiši še ti o tvojih piškotkih in pecivu....

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. nov 2017 21:37

Jaz bi pa malce oporekala mamamii (pa ne zdaj v luft skočit, to je pač samo moje mnenje in negativna izkušnja) - enkrat samkrat sem delala eno vrsto piškotov s svinjsko mastjo in nobeden jih ni hotel jesti, ker se je "okušala" mast. Sem pa jedla piškote, ki so bili narejeni s svinjskim salom, tisto je pa druga zgodba - odlični so bili.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti