Prebranec

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

tema odprta - 1. jun 2004 17:40 | ogledi: 6.762 | odgovori: 11

Ali mi zna kdo povedati dober recept za prebranec? Rabim ga do sobote. Hvala! Ana

Ana Geržina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. jun 2004 21:16

Zvečer namočim fižol tetovac in ga naslednji dan skuham. Prepražim toliko čebule kot je bilo fižola. Zmešam fižol in praženo čebulo, dodam lovorov list, sol , poper ,ostre feferone, rdečo mleto papriko in dolijem malo fižolovke tako da je lepo gostljato. Vse to dam v lončeno posodo in v pečico pečt. lp Vesna Milek Recko

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

2. jun 2004 8:24

Koliko časa, na koliko stopinj? Tanja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. jun 2004 9:45

Dam ga na 200 stopinj. Pečem ga toliko časa, da naredi lepo rjavo skorjico. lp Vesna Milek Recko

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

2. jun 2004 12:13

Tudi pri nas delamo prebranac na enak način, edino mora še "čunek not past", torej vmes med fižolovo maso dam nekaj prekajenega svinjskega mesa. Moškemu delu družine je tako bolj všeč. Najbolje je, da pečeš v glineni posodi (ali več posodicah) - potem lahko kar postrežeš v njej! LP, Stanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. jun 2004 12:36

Midva prebranac pred peko namaževa z mešanico kisle smetane, drobtinic in parmezana. Potem pa čakamo da izpari tekočina in da se naredi skorjica! Njami! lp, maja

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

2. jun 2004 14:10

za 4 osebe - ješče! pol kg tetovca (beli), dve večji čebuli, lovorov list 1 do 2, cela glava česna, mleta posušena rdeča paprika (najbolje polpekoča), sol, poper in malo olja ter 3 do štiri žlice ostre moke! Priprava: do mehkega skuhamo fižol z ne preveč vode, skupaj z lovorom in česnom/olupljen in cel, nato solimo in naredimo prežganje - na olju prepražimo drobno narezano čebulo in ko rahlo porumeni dodamo moko in pražimo do rumenega, dodamo še ter papriko in malo popra. Prežganje vlijemo v fižol, ki se še kuha in kuhamo na zmernem ognju 3 do 4 minute. Prelijemo v pekač, najboljše glinen, in pečemo v segreti pešici/220 st.C, da se zapeče. Naj tekne! Bojan Kokot

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

5. jun 2004 8:49

Najlepša hvala vsem! Danes ga bom poskusila naredit, pa bomo videli kako bodo zadovoljni.LP! Ana Geržina

OOTBOXZY  

član od: 24.9.2002

sporočila: 8

7. jun 2004 13:04

Vem da ni prevec kuharsko, ampak jaz ga kupim v trgovini. Etin prebranec je zame dovolj dober, da se mi ne ljubi komplicirati z kuhanjem Tetovca in ostalimi zadevami. Tudi jaz pa dodam kaksen feferon in kaj prekajenega, ceprav v prebrancu praviloma ni mesa. Zelo pa bi bil zadovoljen, ce bi v Eti cebilo, ki jo dajo not, malo bolj zmleli, saj so v konzervi kar veliki kosi, meni pa to ni vsec. LP OOTBOXZY

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

7. jun 2004 14:07

Za na "teren" včasih vzamem tudi Etino konzervo, ki pa jo malo dopolnim. In sicer: pol konzerve stresem v pekač, dodam na kose narezano pečeno papriko (rdečo špicarco) ponavadi iz skrinje, dodam drugo polovico konzerve in po vrhu še enkrat pariko in nato rezine hamburgerja. Konzervo malo poplaknem z belim vinom in zalijem prebranec ter potunkam špeh in papriko, da ne štrli iz tekočine. Pečem zelo dolgo na nizki temperaturi (1- 3 ure na 120-140°C), da se prebranec bolj suši in na koncu dobi tudi skorjico. LP

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

3. sep 2019 10:23

[quote]Za na "teren" včasih vzamem tudi Etino konzervo[/quote]

na konzervi piše "v pečici pol ure na 200°C".

Ali mora biti v pečici, ali bi šlo tudi če stresem v posodo s pokrovom in dam na indukcijo za pol ure na 200°C ?

 

___

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti