Rastlinska smetana

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. jun 2004 9:36

Osebno je nerada uporabljam, ker se mi zdi tako umeten okus. Enkrat sem poizkusila jagodno torto, a je preveč kompaktna - ne da vlage biskvitu in nima pristnega okusa. Tako raje uporabljam alpsko smetano, le ta se mi je še vedno naredila in tudi jedci mojih sladic kreme/nadeve vedno hvalijo. Imam pa prijateljico, ki pa prisega zgolj na rastlinsko smetano - kakor komu okus. Pri stepanju pa se mi zdi, da mora smetana imeti ravno pravo temperaturo (meni se sladka smetana lj. mlekarn pogosto ne strdi, čeprav sem preizkusila že kar nekaj fint) in seveda že v trgovini mora biti pravilno hranjena (ne v kakih preveč mrzlih hladilnicah) - sem dobila že tudi skoraj zamrznjeno. LD, Maja

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

2. jun 2004 11:00

Punce zanima me kakšno razmerje smetane vzamete rastlinske in ta prave. Koliko čokolade skuhate v smetani za kremo. Včeraj sem poskusila prvič rastlinsko smetano, pa se mi zdi okus tako plastičen. Obstojnost je pa ful dobra sem poskusila malo krasiti, pa je šlo krasno. LP, Klavdija

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

2. jun 2004 11:05

Klavdija, za pariško čokoladno kremo (čokolada, kuhana v smetani, ohlajeno, stepeno) je bil en nasvet "kolikor smetane, toliko čokolade", npr. 3 dl smetane in 30 dag čokolade. Meni se je sesirilo in kasneje sem brala, da drugim tudi, da je to odločno preveč čokolade. Sedaj dajem 30 dag čokolade in okoli 7-8 dl smetane (5 dl alpske in 0,33 l rastlinske). Pride kompaktna fina krema.

Tanči  

član od: 9.9.2003

sporočila: 54

2. jun 2004 12:34

Majamarko Jaz tudi raje uporabljam alpsko smetano, ali pa vsaj pol alpske in pol rastlinske, ker se mi zdi, da je sama rastlinska smetana na torti naslednji dan kot stiropor.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

2. jun 2004 13:10

Ali za alpsko smetano mislite navadno sladko smetano LJ. MLEKARNE ali kakšno drugo. LP, Klavdija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jun 2004 14:09

Alpska smetana od Ljubljanskih mlekarn, ena je za stepanje, ena pa za kavo. Jaz mislim to. Loni

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

2. jun 2004 20:20

Tudi jaz mislim smetano Ljubljanskih mlekarn, ki je pakirana v tetrapaku (1/2 l). LP, Stanka

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. okt 2009 8:19

Mene pa zanima, če kdo ve, kako sploh naredijo rastlinsko smetano?

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

23. okt 2009 13:22

Meni je navadna pomurska smetana v modrem tetrapaku najboljša in se mi ni še nikoli sesirila tudi na torti v hladilniku ostane lepa bela.Glede rastlinske smetane je pa pri nas tako,da ima moja mami alergijo na njo takoj dobi rdeče fleke po vratu, dekolteju in težave s prebavo.Prav tako tudi prijateljica ne sme rastlinske,10 min za tem,ko poje sladico iz te smetane že teče na wc. Kupila sem navadno smetano MU za panacoto ,ker se mi je ta sesirila sem moža poslala po drugo in seveda je prinesel rastlinsko,ker več nisem mela časa it po drugo sem seveda naredila iz te in bila prepričana,da če ne bojo vedele ne bo nobenih alergij in da bolj komplicirajo.Lahko sam ugibate,dobro da imamo dva wc,kaj je sledilo.Hvala bogu so za hec in smo vse skupaj obrnili na šalo,je pa res,da me od takrat vedno vsaj 3 vprašajo kako smetano sem kupila. sensia

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

23. okt 2009 13:40

tudi meni se zdi rastlinska smetana kot stiropor. Čeprav je takoj, ko začnemo jesti pecivo ali torto kar dobra, se po nekaj urah čisto izsuši in vse "pokvari". Škoda. baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti