Informacija

facaa  

član od: 19.9.2016

sporočila: 2

tema odprta - 24. sep 2016 22:14 | ogledi: 4.468 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

 

 Mika me, da bi naredila omako, ki približno spominja na tisto, ki je v Big Macu (McDonalds). Po netu brskam in vsak recept vsebuje Sweet pickle relish se komu kaj sanja kaj bi to bilo in če se dobi pri nas? Kakor vem so to mlete kisle kumarce?

 

Hvala, Kaja



faca



Temo je spremenil(a) facaa dne 24. sep 2016 22:15

Temo je spremenil(a) facaa dne 24. sep 2016 22:15

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

25. sep 2016 7:42

Zakaj pa jih sama ne zmelješ?

Leikolinko

facaa  

član od: 19.9.2016

sporočila: 2

25. sep 2016 9:22

Pač ja namen je bil da sama doma naredim ampak sem hotela sam preverit, če kaj podobnega obstaja pri nas.

 

Hvala za odgovore

faca

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

25. sep 2016 15:12

Jaz bi pa bila zelo hvaležna za kratek prevod..

BABI 2+2

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

25. sep 2016 17:43

Priprava
25 min

Kuhanje + hlajenje
Slabih 5 ur

Sestavine

300 g kumar, narezanih na majhne koščke (okoli 3 kumare)
75 g drobno sesekljane čebule 
120 g belega destiliranega kisa
50 g sladkorja
1 žlička koruznega škroba, raztopljenega v žlički vode

Priprava

Narezane kumarice skupaj s čebulo stresemo v cedilo nad posodo, posolimo (ca. slaba žlička soli) in pustimo stati 3 ure. Nabrano tekočino v skledi zavržemo. Kumare in čebulo zavijemo v navadno kuhinjsko krpo (ne sme biti iz material, kot je na sliki: https://en.wikipedia.org/wiki/Terrycloth) in zvijemo, da iztisnemo preostalo tekočino.

Kis s sladkorjem in četrt žličke soli zavremo v majhni posodi z debelim dnom in mešamo, dokler se sladkor ne raztopi, nato pustimo vreti 3-4 minute, dokler mešanica malo ne povre (da je teža okoli 120 g). Dodamo kumrice s čebulo in pustimo, da na nizkem ognju vre okoli 2 minuti, pri čemer ves čas mešamo. Premešamo razopljeni škrob in ga dodamo h kumaricam. Ob mešanju pustimo, da vre kako minuto. Mešanico nato prelijemo v skledo in pustimo kako uro in pol, da se popolnoma ohladi.

Opomba:
Kumarica se na hladnem ohranijo do enega meseca.


*Gre za hrustljavo sorto kumaric, ki niso voskane, saj to lahko vpliva na vlaganje. 



~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 25. 2016 17:43

MaskaA  

član od: 22.10.2013

sporočila: 61

25. sep 2016 18:10

Relish so zmlete kisle, kumarice, ja. Ampak kdor je kdajkoli poskusil ameriške 'pickles' ve, da so z našimi kot noč in dan. Ameriške so vložene v kis, ki mu dodajo precej sladkorja in koprca, tako da so kumarice sladke, mehke in imajo zelo močen okus po koprcu.

Medtem, ko sem tudi sama našla ta recept, sem resno skeptična do njega, ravno zaradi zgoraj omenjenega koprca.

Nekoč so relish v kozarcih prodajali v Leclercu, ne vem če ga še. 

MaskaA

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. sep 2016 12:13

Dolocene kumarice so zelo sladke, se mi zdi da lidlove. najbrz ti bo cisto ok v burgerju, ce bos omaki dodala se nekaj sladkorja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti