Kako po 90 dnevni dieti

ninaval  

član od: 10.7.2003

sporočila: 1

tema odprta - 24. maj 2004 12:21 | ogledi: 4.686 | odgovori: 6

Zanima me, kako se prehranjevati po 90-dnevni ločevani dieti? imem še tri dni do izteka :)

Nina Val

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

24. maj 2004 12:53

Evo, to, tudi mene zanima kako naprej. Ima katera že izkušnje??????? sasa

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

24. maj 2004 16:34

Pozdravljeni! Tudi jaz sem se lotila te diete a sem jo držala le kakšen mesec, je pa učinkovita, priznam. Mislim, da če sta se držali te diete se vama je spremenil način prehranjevanja in tudi ne bosta kar takoj začeli jesti po starem. Mislim, da je najboljse vodilo zmernost in zdravo kombiniranje. Ce sta se navadili na to, da zjutraj jesta sadje, si zdaj lahko privoscita tudi npr. jogurt in polnozrnato strucko. Ce imas zjutraj izjemoma obilen zajtrk ( sendvic ali jajca na oko), si za kosilo privoscis nekaj po merilu zdravega kombiniranja hrane komninacije: beljakovine+zelenjava, ogljikovi hidrati+zelenjava...Če si kdaj privoščim kosilo, ki ni prav po merilu zdravega kombiniranja hrane (npr. špageti bolognese), bom zajtrk začela s sadje ali jogurtom, malica pa bo tudi lahka. Navadila sem se tudi, da vsak dan spijem vsaj 1.5 litra vode poleg ostale tekočine. Fino je začeti dan tako, da na tešče spiješ kozarec limone z sokom pol limone-seveda nesladkan, ker to pospešuje presnovo. Kaj hocem povedati, jesti je treba z občutkom, sele sedaj se zavedam kako pomembno je dan razporediti na 5 obrokov. Prej sem za zajtrk pojedla jogurt in potem nič do 16. ure, rezultat je bil, da sem takrat dobesedno planila na hrano, ker je bilo telo prestradano. Sedaj začnem dan s sadjem, za malico si privoščim navaden jogurt ali sadni Vitalinea + sadež ali majhno štručko kruha. Tako za kosilo pojem nekaj zmernega -sedaj ponavadi jem veliko solat, zraven pa kaksen ribji file ali zrezek ali kaksen zelenjavni polpet. Velikokrat si naredim tudi testenine, npr. z omako iz paradižnika in jajčevcev ali bučk z omako iz šampijonov, rada imam tudi zelenjavne rižote...če si privoščim npr pečen krompir, pojem zraven nekaj lahkega npr. solato. Sededa si včasih privoščim tudi kombinacije krompir in meso, samo to naj bodo bolj izjeme. Možnosti je veliko, sploh pa če imata radi zelenjavo. Lp pa veselo v poletje z novo linijo. Anja

tocka  

član od: 10.6.2004

sporočila: 170

10. jun 2004 20:51

Pozdravljenja Sloncica! Praviš da si zdržala en mesec. Koliko kg pa si shujšala v tem času? ivana ozvatič

Damjana2  

član od: 21.5.2004

sporočila: 17

20. jun 2004 11:01

Čau! Pojdite v knjižnico in si vzemite kakšno knjigo o zdravem kombiniranju hrane. V knjigah boste izvedele ogromno podatkov o hrani, zakaj ločujemo OH in B, kaj lahko kombiniramo skupaj itd. Ločevanje je v bistvu zdrava prehrana. Tako boste po dieti lahko naprej za zajtrk jedle sadje, za kosilo beljakovine in za večerjo OH, vsak dan. Tako boste dobile vse potrebno za telo v enem dnevu in obdržale svojo težo oz. še kaj shujšale. Dieto moramo pač prekiniti, ker ne dobimo dovolj beljakovin, v bistvu bi jih morale vsak dan nekaj dobit v telo, ker so potrebne za mišice, mi pa jih jemo samo enkrat na štiri dni. Predlogi za knjige: Jedilniki za zdravo kombiniranje hrane, Kombiniranje hrane, Zdravo kombiniranje hrane (Osnove Hayeve diete) itd. Preberite, ne bo vam žal. Lep pozdrav, PS Upam, da vam to pomaga pri nadaljevanju zadeve Po dieti. Čau.

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

20. jun 2004 11:41

Zivjo! Dobro se obnese tudi tale nacin: zjutraj skodelica ovsenih kosmicev kuhanih v 1,6 mleku,scepec soli, nobenega sladkorja ali pa 1 tabletko natreena. Za malico en EGO. Kosilo pa kombinacija OH, ali Š ali B s solato. Popoldne za malico 1 EGO, zvecer pa neko lahko sadje ( jabolko je baje tezko, pa hruske tudi). Dovoljen je tudi drug obrok glede na kosilo ( ce je bilo za kosilo meso, potem za vecerjo v manjsi kolicini škrob ali OH.Ta nacin je dober tako kot shujsevalna dieta ali nadaljevalni nacin prehranjevanja. Moja sestra je potem, ko se je zacela na tak nacin prehranjevati z obcasnimi grehi shujsala za netto 7 kg. Ker je tudi telovadila ,je seveda pridobila misicno maso kar pomeni, da je v roku 6 mesecev dejansko shujsala za 10 kg. Prej je nosila konf. stevilko 40/42, sedaj pa 36/38.... pri visini 160 cm. Po moji oceni ima sedaj idealno postavo. Ker pa so na vrsti tudi sluzbeni banketi in podobno, je tu pa tam pridobila cca. 2 kg, ko pa se je vrnila na ta nacin prehranjevanja, je tudi ta 2 kg brez problemov izgubila. Sladkarije je le izjemoma. Jamie Oliver

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

23. jun 2004 18:02

Pozdravljena Ivana! V enem mesecu sem izgubila 5 kg, s tem, da vecji del kg v prvih dveh tednih, potem se je pa ustavilo. Trenutno hujsam po merilu zdravega kombiniranja hrane. Pazim, da vsak dan popijem okrog 2l vode, vcasih si pa privoscim tudi kaksno sladico. enkrat tedensko imam post, takrat pijem vodo in sokove. 4-krat tedensko se rekreiram ( hribi, kolesarjenje, tenis). V zadnjih 2 mesecih mi je uspelo izgubiti 4 kg, potem pa se je ustavilo, res pa je, ce vcasih naredim kaksen hud prekršek, kilogrami vseeno ne gredo več tako hitro gor. Lp! Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti