Pomoč

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

11. jun 2016 13:46

moderator2 je napisal/a:
Česenček je napisal/a:
pomoc_ je napisal/a:
Ker me je moderator blokiral se nisem mogla niti zahvaliti nekaterim za lepe besede.

pomoc_
Zakaja pa te je blokiral?

Česenček
Trditev, da je blokirana, nikakor ne drži.

Možni razlogi za ukrep blokiranja pa so jasno navedeni tukaj.



 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

11. jun 2016 15:46

pomoc_ je napisal/a:
Našla sem zanimiv recept ampak si ne morem predstavljati okusa. Kako se

vam zdi in upam, da bo kdo preizkusil.

 

Sestavine za testo:
Kozarec kokosove moke
Čajna žlička soli
Pol čajne žličke sode bikarbone
6 jajc
Kozarec mleka
Zvrhana jušna žlica maščobe (npr. maslo, kokosova ali svinjska mast)
50g naribanega sira
Druge začimbe po želji
Obloga za pico: po želji: pelati, origano, rezine pršuta, sir, gobe, narezana paprika...

http://coachivan.blogspot.si/2014/10/zdravi-recepti-pica-b

pomoc_

Nikakor si kokosove moke ne predstavljam v testu za pizzo. Sem kupila rakce v pomadi iz kokosove moke, pa mi niso bili všeč.

Torej, poskusi, jaz pa pa pizzo zase naredim iz pirine moke. 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 11. 2016 16:14

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

11. jun 2016 18:15

Kokosova mast je zdaj moderna in jo tlačijo povsod, kjer je možno. 

Katrca11

pomoc_  

član od: 10.6.2016

sporočila: 6

13. jun 2016 15:49

Mi je bil zanimiv recept ampak ga še nisem probala. 

pomoc_

pomoc_  

član od: 10.6.2016

sporočila: 6

13. jun 2016 16:18

Imam vprašanje. Ker imam zelo občutljivo kožo in tanke lase, me zanima če kdo uporablja marsejsko trdo milo brez parabenov, živalskih maščob in konzervansov olivno ali sivkino za umivanje las . Kako umivate lase s trdim milom namesto tekočega šampona? Kje se dobi cenejše in dobro marsejsko trdo milo. Hvala

pomoc_

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

14. jun 2016 5:58

pomoc, najbolje je, da recept preizkusiš in tvoja radovednost bo potešerna, potem pa še nam sporočiš, kakšen fenomenalen okus ima ta izdelek, ali ga je vredno narediti ali ne. 

Moram reči, da si res unikatna, radovedna in vedoželjna.

 

Balenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

14. jun 2016 13:16

pomoc_ je napisal/a:
Našla sem zanimiv recept ampak si ne morem predstavljati okusa. Kako se

vam zdi in upam, da bo kdo preizkusil.

 

Sestavine za testo:
Kozarec kokosove moke
Čajna žlička soli
Pol čajne žličke sode bikarbone
6 jajc
Kozarec mleka
Zvrhana jušna žlica maščobe (npr. maslo, kokosova ali svinjska mast)
50g naribanega sira
Druge začimbe po želji
Obloga za pico: po želji: pelati, origano, rezine pršuta, sir, gobe, narezana paprika...

http://coachivan.blogspot.si/2014/10/zdravi-recepti-pica-b

pomoc_

Pa kam bi prišli, če bi vsi prosili druge naj namesto nas probajo neko novo recepturo... sama skuhaj, speči..potem po svoji volji napišeš sem ali je dobro ali ne..a veš koliko novih receptov smo sprobali, brez vprašanj..veliko jih je takih z "one way ticket"..se pravi skuhano, vedno pojedeno ma brez ponovitve..veliko pa so stalnica v kuhinji...in že po sestavinah si na hitro predstavljaš videz, predvsem okus..

Pomoč ni bila blokirana..se pa v njene stare forume ne da več odgovarjat.

Vrtejbenka

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. jun 2016 15:06

Vrtejbenka, se popolnoma strinjam s tvojo mislijo, da naj pomoč najprej sama sproba neko novo recepturo. Saj tako marsikdo izmed nas dela. Če pa nam ni všeč, mi rečemo, da smo nekaj naredila trikrat: prvič, zadnjič  in nikoli več. Sicer pa smo v teh mnogih letih, ko pri nas kuhamo, preizkusili nešteto receptov in jedi, nakatere samo enkrat, druge pa ponavljamo, četudi jih malo prilagodim okusom naše družine,  zadnja leta predvsem samo okusu mojega izbirčnega moža. Ampak, da  je izbirčen, sem pa zadnjih 40 let kriva sama, saj sem se v kuhinji prilagodila njegovim željam glede hrane, četudi moran zato večkrat skuhati najmanj dve različni jedi. Ampak to še vedno delam zaradi ljubezni (do moža in hrane .
BTW - nekoč sem že zapisala trditev, s katero se še vedno strinjam in se ne morem otresi misli, da se pomoč včasih malce norčuje iz vseh nas.
 



kača

Sporočilo je spremenil(a) kača dne 14. 2016 15:07

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12654

14. jun 2016 16:09

BTW - nekoč sem že zapisala trditev, s katero se še vedno strinjam in se ne morem otresi misli, da se pomoč včasih malce norčuje iz vseh nas.

kača   

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

14. jun 2016 18:31

Pomoc, a nimaš mame/ očeta, babice/dedka, tašče/tasta, sestre/brata, sestrične/bratranca, sosede/da, prijateljice, prijatelja, da bi o najbolj ključnih in pomembnih vprašanjih njih povprašala o nasvetih?

Internet ponuja veliko, vendar moraš v iskanje rezultata vložiti zelo veliko. Se je bolje posvetovati z izkušenimi ljudmi ali osebno potruditi do salona, vrtnarije, trgovine? 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti