Ideje za sladico

KRTEK 1  

član od: 29.1.2010

sporočila: 9

tema odprta - 25. maj 2016 17:54 | ogledi: 3.715 | odgovori: 16

Zivjo,rabim ideje za slascico na obletnici,ki pa mora biti preprosta,opazna,da gostje sami posezejo po njej in ne,da se reze oz.base na kroznike.Najbolj se nagibam zaenkrat k kaksnim cup-cakes,zgledali bi lustno(kar je zelo pomembno) in vsak lahko vzame sam,tudi otroci.Moti me edino to,da bo vroce,sladice pa ne morem imeti v hladiniku,kar bi zaradi kreme na vrhu moralo biti,brez nje bi bili pa kar nekaj.

Ce ima katera kaksno idejo se priporocam.lp

 

KRTEK 1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. maj 2016 18:01

V vročini se poleg muffinov najbolje obnesejo pite in pogače, skratka take stvari, ki jih lahko primeš v roko in se ne lepijo na prste. Razglej se torej po sadnih pitah - pravzaprav jih lahko narediš s katerim koli sadjem. Ali skuto. Ali orehi. Sladke in slane. Itd.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. maj 2016 18:08

bela limonina pita je že ena taka reč. Saj se lahko tudi na kroge nareže in postreže v papirnatih košaricah ali natakne na paličice. 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. maj 2016 18:20

Kolačke se da lepo okrasiti s sladkornim ledom.

lp

mzm

KRTEK 1  

član od: 29.1.2010

sporočila: 9

25. maj 2016 18:21

Pite so dobra ideja,ampak je prevec dela,mi nebi slo skozi casovno.Rabim nekaj kar se hitro in enostavno naredi v vecjih kolicinah in je privlacno za oko,predvsem za otroke.

KRTEK 1

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

25. maj 2016 19:35

Koliko časa pa imaš na voljo? Meni se s pito ne zdi tako veliko dela, nareže se je pa lahko veliko. Tudi, če jo narediš malo prej, brez težav počaka.

Otrokom so ponavadi privlačne kakšne kroglice ('rumove', rafaelo, breskvice), cake pops tudi ni slaba varianta... Mi smo imeli enkrat praznovanje, kjer je bilo precej različnega peciva, otrokom pa so najbolj padla v oči sadna nabodalca .

Sandra_a

KRTEK 1  

član od: 29.1.2010

sporočila: 9

25. maj 2016 20:12

Casa imam en dopoldan do 12h.Pite imamo sicer radi,ampak se mi zdi taksna "domaca"sladica,ki jo specem ob nedeljah po kosilu ko gremo k babici,torej prevec preprosto na pogled.Ta obletnica je v trgovini in bi rada na lepem stojalu lepe,pisane sledice oz. sladico.

KRTEK 1

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

25. maj 2016 20:35

Predlagam cheesecake različnih okusov (jagodni, borovničev, gogoče celo čokoladni) v posodicah. Če bo na vrhu preliv z želirnim sredstvom, bo dobro ohlajena sladica tudi brez hladilnika nekaj časa zdržala. 

Na našem pikniku pred kratkim je šla taka sladica najhitreje v promet. Še slikce nisem naredila.

Link do posodic:

http://www.peki.si/trgovina/posodice-za-enkratno 

 

Noemi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. maj 2016 21:54

KRTEK 1 je napisal/a:
Casa imam en dopoldan do 12h.Pite imamo sicer radi,ampak se mi zdi taksna "domaca"sladica,ki jo specem ob nedeljah po kosilu ko gremo k babici,torej prevec preprosto na pogled.Ta obletnica je v trgovini in bi rada na lepem stojalu lepe,pisane sledice oz. sladico.

KRTEK 1

 Bratje Srbi imajo en rek: ne možeš biti i nevin i h(j)eben. Torej,al i si vzami čas ali pa naredi pite raznih barv in oblik, sloji so lahko barvni, marcipan recimo,  pa jih lepo dekoriraj. Ker pite so praktične zato, ker jih pečeš v pekaču in veliko dobiš v malo časa. Vse kroglice in podobne dorbnarije pa terjajo veliko časa, ki ga ti nimaš.

Kar bi rada imela, pa terja čas. 

Zakaj pa kje ne naričiš? 

mamamia

KRTEK 1  

član od: 29.1.2010

sporočila: 9

25. maj 2016 23:22

Ma ne vem,ni mi ravno do pit,iscem nekaj kar se sama ne morem spomnit,eno dobro idejo.Vem,da se da narediti  kaj preprostega tudi za tople dneve,saj je vecina porok in podobnih dogodkov poleti na in na "fraj",pa so mize polne raznih na oko in na okus cudovitih slascic.

Mamamia,narocim pa ne,ker zelo rada pecem in svoje stranke veckrat razvajam z doma pecenim raznim pecivom in bi bilo sedaj malo cudno,da bi za obletnico ponudla pladenj mesanega peciva iz slascicarne.Sem pa razmisljala,da bi narocila cakepops,ker v tem primeru se gre predvsem za otroke,ampak bi se mi po moje ze v eni uri zaceli topiti.

KRTEK 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti