Ttip

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

tema odprta - 10. maj 2016 16:34 | ogledi: 6.801 | odgovori: 9

Medtem, ko v sosednji temi , ker je nekdo napisal, parafraziram, da vodilo "pametnejši odneha" vodi v vladavino neumnih, se v realnosti dogaja točno to... 

Novic o dnevnopolitičnem dogajanju doma in v tujini, ki to dokazujejo, je neskončno, želim prilepit en članek iz zadnje Sobotne priloge, ki se osredotoča na to, kakšne spremembe bi / bo sprejetje velikega Čezatlantskega trgovinsko-naložbenega partnerstva z ZDA prineslo na področju prehrane.

http://www.delo.si/sobotna/za-nasimi-hrbti-in-na" href="http://www.delo.si/sobotna/za-nasimi-hrbti-in-na-nasih-hrbtih.html" target="_self">http://www.delo.si/sobotna/za-nasimi-hrbti-in-na

Najbolj Orwellovski del sporazuma je ta:

"TTIP bi med drugim močno ogrozil suverenost držav, saj če bi na primer po njegovem sprejetju želele države z zakonodajo zaščititi zdravje svojega ljudstva ali narave, bi jih lahko korporacije tožile, češ da s tem ogrožajo njihov dobiček."

Na kateri točki neumnosti (in v mnogih primerih - pokvarjenosti!) naj torej nehamo zamahovati z roko, češ, pametnejši odneha?

Lep pozdrav!

perpetua

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. maj 2016 17:51

Ne vem sicer, kaj ima zveza 'pametnejši odneha' s korumpiranostjo ali enostavnim brezbrižjem evropskih politikov, vključno s tistimi, ki jih voli raja in kateri za zelo čedne plače grejejo klopi v Parlamentu, kjer pa konec koncev niti ne vedo/nočejo vedeti, kaj je njihovo dejansko poslanstvo (beri: ščitenje interesov držav članic in državljanov, ki so jih volili, ne pa klanjanje kapitalu in ameriškim korporacijam).

Na žalost z razglabljanjem o tem, kako zelo je to narobe - kar očitno tudi je - ne bo doseženega kaj dosti, vendar pa o kakšnih hudih protestih in peticijah vsaj v Sloveniji tudi ni ne duha ne sluha, tako da očitno niso samo politiki tisti, katerim je vse eno oz. kateri utegnejo iz tega dobiti še kakšen zajeten sveženj $$$.

Pa da se razumemo - da EU sploh POMISLI pristati na kaj takega je po moje že propad vsega, zaradi česar je bila sploh ustvarjena, in je dandanes enostavno zgolj ena velika bruseljska farsa in sod brez dna za davkoplačevalski denar.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 10. 2016 17:53

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

10. maj 2016 18:38

Pokvarjenost in skorumpiranost vladata prav zato,ker so pametni, ki premorejo zrno osebne integritete, odnehali in rekli, da naj delajo, kar čejo, jaz imam dost in so se šli brigat zase. Ob tem, da so se tisti sicer pametni, a pokvarjeni in skorumpirani, zase pobrigali še veliko bolje (Panama - moja dežela). Kot vidimo, to ni problem samo pri nas - je pa srž problema v tem, da so pametnejši odnehali v veliki meri zato, ker so jih ljudske množice, ki niso dovolj pametne, da bi bile pripravljene vsaj poslušati resnico, kaj šele se soočiti z njo, odnesle s političnega odra na račun narodnozabavnih populistov in zabavljačev. Donald Trump ni samo eden in še zdaleč ne leze na oblast samo v ZDA. Oziroma obstaja možnost, da tam celo ne bo prilezel na oblast - pri nas, se bojim, bi mu uspelo.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. maj 2016 19:19

Maš prav, limnol. Jaz sem na zvezo gledala v drugačnem kontekstu - kjer gre za neumen ali nepotreben prepir/prerekanje.

Life is war against boredom~

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. maj 2016 21:48

MiriBon je napisal/a:

Na žalost z razglabljanjem o tem, kako zelo je to narobe - kar očitno tudi je - ne bo doseženega kaj dosti, vendar pa o kakšnih hudih protestih in peticijah vsaj v Sloveniji tudi ni ne duha ne sluha, tako da očitno niso samo politiki tisti, katerim je vse eno oz. kateri utegnejo iz tega dobiti še kakšen zajeten sveženj $$$.

 

 

Kako ne, saj imamo Šenčur!

Commis débarrasseur

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

11. maj 2016 0:12

perpetua je napisal/a:

Najbolj Orwellovski del sporazuma je ta:

"TTIP bi med drugim močno ogrozil suverenost držav, saj če bi na primer po njegovem sprejetju želele države z zakonodajo zaščititi zdravje svojega ljudstva ali narave, bi jih lahko korporacije tožile, češ da s tem ogrožajo njihov dobiček."

Tudi meni so šli (in mi še gredo) lasje pokonci, odkar je v javnost pricurljal ta predlog sporazuma. Toliko sprevrženosti na kupu, da bi človek bruhal. In vse to v imenu profita.

situla

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. maj 2016 6:22

Če drugega ne, lahko podpišemo peticijo https://stop-ttip.org/podpis-sl/  .  Nikar zamahniti z roko, češ, psi lajajo, karavana gre dalje.  Še laže bo hodila dalje, če se ne bomo izrekli, ker bo izgledalo, da večini ni mar.

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2016 21:18

Jaz sem že podpisala.

Vendelina jr.

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12802

11. maj 2016 22:51

 Tudi jaz

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti