Stroj za mletje mesa

tema je zaklenjena

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

10. apr 2016 21:21

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
Nas je doletelo, tako da dobro vem. 

 

Vanja

Sigurno ste porabili veliko časa, da ste prišli do pravih briketov in testirali svojega psa za alergije. 

 Mi pa ne pretiravamo. Ne kupujem posebnih briketov. Teden dni nazaj sem videla v Merkatorju ječmenove kosmiče, ki so bili pred rokom. Dobim vse v trgovini. Sveže sadje, zelenjavo, skuto, sirotko... Meso iz trgovine. Sveža hrana se tudi enkrat pokvari. Industrijske brikete, ki jih imaš doma .....

Nimam toliko težav kot se tebi mogoče zdi. Nekateri jih le rajši skrivajo.

Na žalost tiste " drage" sestavine, ki jih ti omenjaš zelo šparajo pri industrijski hrani za pse. Vse prej kot drage sestavine je v hrani več poceni, nezdrave koruze  in odpadkov. Za tisto nezdravo koruzo plačaš 50 Evrov za vrečo briketov. Rajši zapravim za svežo hrano kot za vrečo briketov. Ki me ne prepriča. 

 :) Vse kar je drago ni nujno zdravo.  Med drugim lahko našim kužkom kupimo celo pasji

voziček, sončna očala in prehransko dopolnilo za boljši apetit. Ne vedo več, kje je meja.




Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 10. 2016 22:09

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

11. apr 2016 1:10

Dobra pasja hrana ima vsega ravno dovolj in nič tistega, kar zanje ni primerno tako da žđivijo popolnoma brez drisk, alergij ipd.

Vanja

Žal to ni res. Dokler te ne doleti, niti ne veš.

 

Pomoc, to je vse zelo, zelo res.    Naša  bo letos dopolnila ze 8 let in ti moram povedati, da od njenega prvega dneva, ko je prišla v našo druzinico, dobiva v glavnem in izključno samo brikete, ki so nam jih priporočili njeni rejci, ki so bili, to pa tudi moram povedati, takšni, kot se za prave rejce spodobi.  Ko je dopolnila 5 let, pa smo ji začeli dajati nizkokalorične brikete, prav zaradi njene pasme, ki je nagnjena k debelosti. Je jih brez vsakega problema in z veseljem.  Ugotovili smo,da je postala pri teh letih zelo , zelo občutljiva na našo-kuhano hrano, zato jo sedaj dobi res  redkogdaj. Imamo jo preveč radi , da bi reskirali s hranjenjem naše hrane, pa tudi sicer ti moram povedati, da vsako leto, ko jo pripeljemo k veterinarju na letno obvezno cepljenje, on vedno samo pohvali, da smo lahko zelo srečni, da je tako zdrava, moram takoj nekam potrkati, da ostane še naprej.  Pa še to, briketi niti slučajno niso tako dragi ,če res nimaš ogromnega psa, pa tudi sicer je bolje in najbolj sigurno, ter predvsem zdravo, hraniti z briketi, ker daš zanje absolutno manj, kot pa, če bi dal za zdravljenje pri veterinarju ,verjemi.



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 11. 2016 01:14

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. apr 2016 7:17

Joj, pomoc, ti pa res čisto preveč kompliciraš!  In tule sprašuješ za nasvete, ki jih niti približno nisi pripravljena upoštevati . Izpade, kot da iščeš le potrdilo svojih prepričanj.  Saj je prav, sama kar živi po njih, nas pa tvoja trmasta vztrajanja že kar malo utrujajo. Se bom v bodoče še bolj potrudila, da bom teme, katerih avtorica si, v tvoje in svoje dobro preskočila.

Cila

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

11. apr 2016 20:29

Očitno imam jaz drugačne izkušnje. Prebrala kar nekaj knjig, ki trdijo čisto drugače. Katere ljudi poznam. So se alergij znebili z kuhano hrano. Na brikete pa zdaj niti ne pomislijo.

pomoc

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

11. apr 2016 21:30

mopsika je napisal/a:

 briketi niti slučajno niso tako dragi ,če res nimaš ogromnega psa, pa tudi sicer je bolje in najbolj sigurno, ter predvsem zdravo, hraniti z briketi, ker daš zanje absolutno manj, kot pa, če bi dal za zdravljenje pri veterinarju ,verjemi.



mopsika


Ne verjamem. Imam 6 let starega psa. Dobi vedno različno svežo hrano. Niti enkrat, da bi šli do veterinarja zaradi hrane, njegovega zdravja.  V pasjem življenju od nas ni dobil briketa, niti priboljške in hrano iz pločevink. Za brikete daš absolutno več tako tudi za zdravljenje pri veterinarju. Zdravo pa je lahko sveže sadje v trgovini. Definitivno pa niso zdravi briketi. Priboljšek za našega psa. Pa je naprimer banana( sadje). Namesto briket pa dobi različno hrano. Ribe, ajdovo kašo, ječmenove kosmiče, sirotko, različno zelenjavo... Vse! Sveže. Nikoli ne gledam za brikete. Niti ne kaj je v briketih. Ker vem, da vse kar preberem na vreči od briketov je napisanega premalo. Vse tiste znane "kakovostne" znamke so daječ od svežega in zdravega. 



pomoc

Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 11. 2016 21:38

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

11. apr 2016 21:35

  Oh, Pomoc, ti ze veš, jaz pa tudi, kaj je prav, sem se odločila, da ti ne bom več solila pameti, nima smisla. 

mopsika

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

11. apr 2016 21:57

Pomoc a se zavedaš da je kar nekaj sadja/zelenjave dejansko strup za pse?

the tina

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

11. apr 2016 22:20

the tina je napisal/a:
Pomoc a se zavedaš da je kar nekaj sadja/zelenjave dejansko strup za pse?

the tina

Ne vem kaj točno si mislila. Takoj, ko si omenila sadje, zelenjavo. Sem pomislila

na vitamin C? 

 

http://www.whole-dog-journal.com/issues/1_7/fe

pomoc

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

11. apr 2016 23:00

Kakorkoli. William D. Cusick je raziskal veliko o zdravi hrani za pse. Napisal je knjige.
Če bo koga zanimalo. Zame je najboljši! :...po pravici pa se mi ne lubi pisati več o hrani. 

Ker sem že toliko prebrala o njej. 

 

 

 

 

pomoc

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

12. apr 2016 7:48

Ne. 

 

Poleg čokolade, ki je zelo splošno poznana kor škodljiva, težave delajo tudi: avokado, čebula, česen, grozdje, rozine, vse koščice v sadju, oreščki, sladkarije, ki vsebujejo xylitol, nekatere začimbe (npr. muškatni orešček, goričična semena), kava in kofein. Težave lahko povzroča tudi preveč soli ter mleko in mlečni izdelki v prevelikih količinah. Kakšen učinek imajo te zadeve na psa, si lahko pogooglaš.



the tina

Sporočilo je spremenil(a) the tina dne 12. 2016 07:50

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti