Zdrava hrana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. dec 2015 19:30

Saj nihče ne trdi da je zdravo, ampak od nečesa itak moramo umret. Pa je bolje od dobre hrane kot od zdravega življenja ... (hecam se, ne tega čisto zares vzet).

 

Meni običajno sol pade, kot nekaterim sladkor. In potem ali namočim prst v vegeto in poližem, ali pa si skuham juho iz vrečke.

 

nxyz, ne tako strogo in togo sodit, vemo da ti industrijski pripravki niso najboljši, a če jih uporabimo občasno, ne bodo nikomur škodili. Občasno, pravim, ne pa da celotna prehrana na njih sloni. V glavnem pa se hranimo s tistim, kar arste okoli nas in sezonsko, pa bo najbolj prav.

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

18. dec 2015 19:58

 Če si kupila vrečko za ajdove žgance - verjetno instant....

moj recept za ajdove žgance  je sledeč: zavrem vodo s soljo, žlico olivnega olja, dodam nariban krompir na čisto drobno in skuham do mehkega, dodam moko, zmešam in pustim, da ni preveč redko. Dodam košček masla in pustim še malo. Nastrgam z vilicami. 

Ajdova kaša- kašo namočim za cca 20 minut, odcedim in skuham v slani vodi. V posodi prepražim na olivnem olju narezane gobe, česen, timijan, baziliko, poper, solim. Ko je zmehčano dodam ajdovo kašo, smetano, nasekljan peteršilj. Lahko dodaš še parmezan. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

18. dec 2015 21:24

nxyz sigurno imaš prav, da ni zdravo. Tudi sama sem se odločila, da ne jem sladkorja, cvrtja, hitre hrane... Včasih ti paše, da bi pojedel kaj sladkega( oz kar ne bi smel) . Pa sem se odločila, da namesto sladkorja rajši nadomestim s sadjem, ki je prav tako sladko zaradi sadja. Kot si že rekl(a). Je ogromno receptov. Lahko si narediš palačinke s sadjem, breskvami, malinami. Čeprav sladkorja ne boš dodal palačinkam.

Kar se tiče cvrtja, drobtin sem že dolgo nazaj črtala. Še vedno pa smo kupovali pice , bureke. Ki se zdaj rajši odločila, da naredim doma kot če kupim. Rajši iz polnozrnate moke in ne bele. Včasih sem jedla ogromno sladkorja, zdaj veliko manj. Pa še to se zdaj odločam, da bi rajši nadomestila s sadjem. 

 Je pa težko če ješ sladke pite, torte, čokolado in greš iz vse na nulo sladkorja. Enako iz hitre hrane- zdravo.

 

 

 

pomoc

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

18. dec 2015 21:28

mamamia je napisal/a:
Saj nihče ne trdi da je zdravo, ampak od nečesa itak moramo umret. Pa je bolje od dobre hrane kot od zdravega življenja ... (hecam se, ne tega čisto zares vzet).

 

Meni običajno sol pade, kot nekaterim sladkor. In potem ali namočim prst v vegeto in poližem, ali pa si skuham juho iz vrečke.

 

nxyz, ne tako strogo in togo sodit, vemo da ti industrijski pripravki niso najboljši, a če jih uporabimo občasno, ne bodo nikomur škodili. Občasno, pravim, ne pa da celotna prehrana na njih sloni. V glavnem pa se hranimo s tistim, kar arste okoli nas in sezonsko, pa bo najbolj prav.

mamamia

Nisem tukaj tista oseba,ki želi zdravo jesti in išče pomoč...

 

Pomoc, ukiniti vse sladkorje tudi ni zdravo, še najbolj zdravo jepo mojem skromnem mnenju jesti vse le v mejah normale, če ni kakšnih zd.težav povezanih s hrano.

nxyz

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

18. dec 2015 21:34

  še najbolj zdravo jepo mojem skromnem mnenju jesti vse le v mejah normale, če ni kakšnih zd.težav povezanih s hrano.

mopsika

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

18. dec 2015 21:41

Jaz jem zelo malo sladkorja. Odkar imam zdravstvene probleme skoraj nič. 

pomoc

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

19. dec 2015 6:00

mopsika je napisal/a:
  še najbolj zdravo jepo mojem skromnem mnenju jesti vse le v mejah normale, če ni kakšnih zd.težav povezanih s hrano.

mopsika

Problem nastane, ko si ljudje različno razlagajo te "meje normale", tako pri vrstah kot količinah. 

pirnica

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

19. dec 2015 8:55

Ker imam težave s sklepi,obrabljen hrustanec,sem vprašala ortopeda,če te stvari kaj pomagajo,ki se jih dobi v lekarni brez recepta in obljubljajo vse mogoče.Odgovoril mi je, da jih lahko jemljem, samo,da nov hrustanec pa ni še nobenemu zrastel,če bo meni,bom pa prva.Pa če imam preveč denarja,ga lahko pa tudi porabim za take reči,če že ne vem kam z njim.

No,mi je dal temo za razmišljanje.  

jesen

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

19. dec 2015 10:29

Jaz sem se rajši odločila, da najdem kakšne dobre recepte s sadjem. Da v tistem trenutku potešiš lahkoto po sladkorju. Je pa težko najti dober recept in to brez sladkorja. Kar se tiče pit, biskvita.. je sladkor nujen.

Poskusila sem narediti rižev narastek z jabolki. Ko jabolko pečeš je še bolj sladko. Brez sladkorja pa je rižev narastek res ne okusen. Sem ga delala prvič ampak še vseeno se mi zdi, da je nujen sladkor. Recepti s sadjem, skuto bi še šlo brez sladkorja. Če pa ima kdo pri roki kakšen dober recept, sem pa vesela, da ga mi napiše. 

Kar se tiče mesa pa smem perutninsko meso ali vsaj pusto rdeče meso. Izogibati pa se je dobro: sladkorju,  moki, vključno z vsemi pšenicami, umetne pijače, kofein, alkohol, predelana živila, slabe maščobe, kot margarina, svinjska mast, ocvrte jedi, kar se tiče pravih čajev  je bolje, da jih ne pijem. 

 

 

pomoc

Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 19.dec 2015 10:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti