Ribe v pečici

neznan uporabnik
tema odprta - 4. apr 2001 14:27 | ogledi: 9.487 | odgovori: 2

Zanima me kakšen dober recept za pripravo morskih rib v pečici z dodatki krompirja in zelenjave.

Hvala za pomoč !

Lipe

neznan uporabnik

9. apr 2001 11:44

zdravo, Zdi se mi, da so res dobre bele ribe še najboljše s čim manj dodatki. Jaz jih pripravim takole: olupljen, posoljen in narezan krompir dam v pekač na olivno olje in pečem na 180 stopinj približno 20 minut. Ko je na pol pečen, dodam osoljene ribe - v trebuh jim vtaknem rožmarinovo vejico. Ribe se pečejo odvisno od velikosti: porcijske so v 15 - 20 minutah pečene, 1kg riba pa tudi ne rabi več kot 40 minut. Riba je pečena, ko ji zlahka izpuliš hrbtno plavut. Zelo važno je, da jih ne spečeš preveč. Proti koncu pečenja zaliješ ribe z dobrim belim vinom. Če ti ugaja, lahko dodaš tudi na kolobarje narezan paradižnk. drugih dodatkov jaz ne uporabljam. Zelo dobre so vse bele morske ribe, posebej kovač, škarpena, zobatec, morska žaba... Dober tek.

neznan uporabnik

10. apr 2001 14:26

Zdravo, imam sicer zanimiv recept, ki terja precej dela, je malce nenavaden, uporaben za vse morske ribe. Potrebuješ pa: - 1 srednje veliko čebulo - zelje (za 4 osebe pol srednje velike glave) - slanino (narezano na majhne koščke) - 3 paradižnike (olupljene in na kocke narezane) - 2 stroka česna - 0,3 dcl riža na osebo - 1 dcl belega vina (suhega) - 4 morske ribe po želji Priprava: na drobno nasekljaj čebulo in jo praži na olivnem olju, da se olje ne pregreje že takoj na začetku dolij nekaj kapljic vode. Dodaj slanino, strt česen, paradižnik in naribano zelje, vse skupaj nekaj časa praži, nato zalij z vodo, posoli, popraj in duši približno pol ure. Nato dodaj riž in vino ter zalij s potrebno količino vode (nivo tekočine ne sme priti prek zelja) nato na zelje položi za peko pripravljene ribe in jih hrustljavo zapeči v pečici pri 180 do 200 celzija (20 - 30 min) odvisno od ribe! Dober tek!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti