Pomivalni stroj

znojilc  

član od: 13.3.2014

sporočila: 1

tema odprta - 4. nov 2015 14:43 | ogledi: 5.118 | odgovori: 19

Kupujem nov pomivalni stroj. Sedaj imam 10 let starega Gorenje, ki je svoje odslužil.

Kaj mi svetujete??? Kako je s temi stroji, ki se po končanem pranju odprejo sami?

znojilc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

4. nov 2015 18:04

Če v iskalnik vtipkaš POMIVALNI STROJ, ti poišče 23 zadetkov na to temo.

Če pa že: avgusta sem kupila Gorenje za 350€ in je čisto OK, ne odpira se sam. Jaz pač nimam velikih zahtev in ne kompliciram. Kolegica je skoraj istočasno kupila Bosch in jo jezi, ker posoda ni čisto suha. Stal je hm, 450€?

 

marjja

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

4. nov 2015 18:17

Mi imamo tudi nov pomivalni stroj Bosch za 400 € (akcija v Merkurju), ki lepo opere, predvsem pa je zelo tih.

Ima pa lučko spodaj, ki sveti v tla, ko stroj dela, po končanem programu pa samo nekajkrat zapiska. Tudi ne kompliciramo, predvsem ne želimo ogromno programov, ampak samo nekaj programov, ki jih res uporabljamo.

barty

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

4. nov 2015 19:52

mi imamo isto kot barty...nam je super..

Teja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

4. nov 2015 19:59

Mi imamo Boscha s tremi košarami in smo zelo zadovoljni ga ne bi zamenjala, pred tem sem imela Gorenja s katerim nisem bila najbolj zadovoljna. Tašča pa je ravnokar kupila od Gorenja za malo več kot 300€ pa ni ravno zadovoljna s sušenjem - posoda ostaja mokra.

Rebeka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. nov 2015 20:14

In v čem je fora tega, da se stroj odpre sam. A to ti prav pride, če si tolk hin, da tud tega ne moreš nardit?

rrr

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

4. nov 2015 20:19

Koliko se pa odpre? Namreč, me je en tišlar opozoril, da ga je treba odpreti do konca, če ga samo za par cm, para seka v pult in ga uničuje.

marjja

Jolanda1  

član od: 9.8.2015

sporočila: 12

4. nov 2015 23:14

Mi smo kupili nov pralni stroj znamke Bosch pred cca dvema letoma. Je tih, posoda suha, na živce pa mi gre dolgotrajno pranje, saj npr. pranje v eco programu traja celo več kot tri ure.

Jolanda1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. nov 2015 6:57

S pomivalnimi stroji je podobno kot z vsem ostalim. Sodimo po lastnih izkušnjah ali po izkušnjah tistih, ki jih poznamo. Sama sem sicer vnet pristaš Gorenjeve blagovne znamke za gospodinjske aparate, razen za pomivalni stroj. Mi ne ustreza notranja razporeditev, to je edini razlog.

 

Sprva sem imela Bauknecht in je 20 let delal v nulo, tašča je v tem času morala menjati dva Miele stroja zaradi pogostih okvar (ne vem, morda je bil tudi servis slab).  Potem sem imela Whirlpool in je tudi odlično pral, posoda je bila vedno lepo pomita in suha, kozarci so se bleščali. Zdaj pa imamo Bosch in tudi nimam pripomb, razen da kozarci niso tako oprani kot priprejšnjih dveh ali pa so kapljice na posodi. A se ne ukvarjam s tem preveč, pač obrišem.

 

Vedno, ko kupujem aparat, se ravnam po lastnih željah in navadah. Ne potrebujem veliko različnih programov, trijeosnovni so mi dovolj. Grem v trgovino in povprašam prodajalce po različnih blagovnih znamkah, prosim za primerjavo, v čem je en stroj boljpi od drugega, tudi glede cene. Potem aprate odpiram in gledam po notranjosti, kako so razporejene košare, nastavki za večji kuhinjski pribor in podobno. Sem si želela imeti stroj s tretjo košaro na vrhu, za jedilni pribor, a ko sem pri tašči poskuila, kako je to, sem odnehala. Tisto zlaganje vsakega kosa posebej in pobiranje je meni preveč zamudno. 

 

Tako da, znojilc, bi ti svetovala da pojdi v prodajalno, preglej ponudbo, doloi cenovni okvir, ki ga zmoreš, dodaj svoje želje in potrebe, poglej po kulinariki, kaj vse smo pisali, in se potem odloči. Več glav več ve.

In še to: ime tudi na tem področju nekaj šteje, a zakaj bi včasih preplačali nekaj, česar morda sploh ne potrebujemo?  Mislim na stroje z veliko programi, odličnim dizajnomm displayem in še čem, uporabljamo pa samo dva ali tri?

 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. nov 2015 9:02

Midva z možem sva pred pol leta kupovala nov pomivalni stroj. Predvsem sva gledala, da sva imela tudi 5 letno garancijo brez doplačila. Nekje jo nudijo, drugje se doplača. 

Gledala sva tudi glasnost, varčnost in oblike košar.Zelo nama je bil všeč stroj Beko, ki je imel malo več prostora, na koncu sva se odločila za Bosch ( malo manj kot 600 evrov v akciji) in sva bila po prvem pranju razočarana, saj prav nič bolje ne opere kot prejšnji Gorenje. Posodo je ravno tako treba sprati, da ne ostajajo madeži, je dostikrat mokra, ni kakšnih posebnih nastavitev sijaja, sušenja,  trdosti vode. Vse je tovarniško nastavljeno. Proizvajalec sicer pravi, da le tablete zagotavljajo dovolj suho posodo, ker imajo dodano sušilno sredstvo, pa je posoda vseeno dostikrat mokra. Na tretjo košaro na vrhu, kjer se pribor zlaga, pa sva se kar navadila, ni pa kaka prednost.

Definitivno bova pri naslednjemu gledala, da bo imel dodatne nastavitve. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

5. nov 2015 10:15

Jaz imam Candy-a že 25 let, deluje brezhibno, nobenega popravila nisem še imela, je tih ....  2 x tedensko ga vključim. Včasih so dali proizvajalci veliko na kvaliteto, danes žal ni več tako. Je tih, je pa širine 45 cm, kar je bila za tiste čase prava redkost. O varčnosti najbrž ne morem govoriti, ker se pred toliko leti niso ukvarjali s tem, vendar položnice niso drastične, ne za vodo, ne elektriko.  Kupila sem ga v Italiji, uvozila. Naslednji bo tudi Candy ....

Valchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti