Lignji vloženi v olju

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 13. sep 2015 14:08 | ogledi: 4.446 | odgovori: 5

Ali mogoče kdo pozna recept, kako se lignji vlagajo v olje. Enkrat smo jih jedli v Dubrovniku in so bili izvrstni. Bojim se, da če bi nekaj eksperimentirala, da pokvarim vse in na koncu vržem v smeti. Zahvaljujem se za vsak nasvet.

karnak

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

13. sep 2015 18:47

Hvala mamamia, kaj bi mi brez tebe. A na žalost to ni točno to. Iščem tudi sama in če kaj najdem, javim

karnak

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. sep 2015 10:03

Jaz sem zadnjič v Leclercu kupila hobotnico v konzervi. Najprej sem bila skeptična ali bo sploh užitna, pa sta me firbec in nizka cena prepričala v nakup. Pravzaprav tudi praktično, saj je s kuhanjem hobotnice nekaj dela.

Imeli so tudi morske sadeže,  za lignje se ne spomnim.  Moram priznati, da je bila dobra, mehka in me je vsebina presenetila. Hobotnica je bila kuhana, konzervirana v olju. Jaz sem dodala le začimbe. 

Predvidevam, da bi se na podoben način dalo pripravit lignje. Skuhati do primerne mehkobe v jušni osnovi in jih preliti z olivnim oljem. Začimbe po okusu. Piko na i pa najbrž naredi svežina lignjev in okusno olje. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti