Cakepops

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

18. maj 2015 17:46

Okrasila bi jih s čokolado in mrvicami.

Hmm sem mislila, da so dlje obstojni.

tamara

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

18. maj 2015 17:54

Nočem si ravno reklame delat, ampak tale recept je primeren za take priložnosti: http://www.kulinarika.net/recepti/20299/sladice/cokolad Lahko narediš tudi 1 teden prej (ali pa še več, samo jih je fino dat v zmrzovalnik v tem primeru), nastane primerno velika količina za večjo skupino ljudi, relativno hitro je narejeno, dobro je in dostojno izgleda.

the tina

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

18. maj 2015 18:01

sajovict sicer sama nisem še nikoli pustila cakepopsov tako dolgo stati. lahko pa poskusiš enkrat narediti za probo in jih pustiš stati. poročaj če ti uspe

Vanillia

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

18. maj 2015 18:03

A da bi iz tega recepta naredila kroglice in jih potem oblikovala kot cake pops? A ne postanejo premehke, če so na toplem- zunaj nekaj časa? Ne bi rada, da mi potem dol padejo iz palčke. Namreč jaz bi cake pops imela na civilnem delu (oz. po njem, ko bo pogostitev, medtem ko se mi fotografiramo), bo pa vse skupaj na prostem. A je to ok? Ali je bolje, da se cake popsov izogibam na prostem?

Všeč so mi, ker so blazno dekorativni pa še dobri, same piškote pa tudi ne morem imeti, čeprav naj bi bilo vroče (avgust).

tamara

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

18. maj 2015 20:04

sajovict, če bi jih do pogostitve imela v hladilni torbi - mogoče. Ampak, ker so palčke namočene v čokolado in nato so nataknjeni gor cake pops, nisem popolnoma prepričana, da bi bilo v redu. Jih pa lahko ponudiš obrnjene, tako da so palčke obrnjene navzgor, kroglice pa so v papirnati košarici. Za ta način serviranja, vzameš najkrajše palčke. Lahko ponudiš tudi pecivo "cesarjeve oči", je zelo dekorativno. Jih lahko napraviš dosti prej in jih imaš do takrat v zamrzovalniku. Lahko pomočiš grozdje v čokolado in serviraš v papirnatih košaricah. Pa še bi se kaj našlo. Lepo servirano skupaj z različnimi piškoti, bi bilo kar v redu.

Gornji recept ni za cake pops, ker je masa premehka. 

regina

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

18. maj 2015 21:26

pa tudi če bi imela cakepopse res do zadnjega trenutka na hladnem se ne bi tako hitro topili. Jaz sem jih delala včeraj pa je bilo zelo vroče tu pri nas in so zdržali celi dan na mizi kolikor jih pač je ostalo :)

Vanillia

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

18. maj 2015 21:27

so pa res zanimive tudi reginine idejice :)

Vanillia

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

19. maj 2015 17:34

evo takole pa so uspeli meni :)

Vanillia

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

19. maj 2015 17:37

  Vanillia

 

mopsika

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

19. maj 2015 18:01

Cakepopsi so dobri tudi še 4. dan, če jih imaš v hladilniku. Ko sem bila na tečaju cake popsov, je gospa, ki je tečaj vodila rekla, da jih je dala na mikrobiološko preiskavo po petih dneh in so bili bp.

Za kakšne priložnosti, ko so dolgo časa na mizi, je najbolje, da jih obrnete naokoli in daste v papirček za minion. Še ena slikica

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti