Iscem recept ki smo ga delali v osnovni soli

Osavar  

član od: 9.5.2015

sporočila: 1

tema odprta - 9. maj 2015 13:53 | ogledi: 5.129 | odgovori: 8

Lp. 

 

Vem da se slisi nekoliko cudno ampak iscem recept za sladico ki smo jo delali v osnovni soli. 

 

Gre za neke vrste pecivo v smislu rezin soncni vzhod ali zahod ne vem pa ce so plasti enake

 

v glavnem tretja plast je potem Žele - ampak ne klasičen. Tisti ki ga narediš doma s kombinacijo jabolčni kompot plus vanilijev puding. 

 

če kdo ve recept bom hvaležen

Osavar

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. maj 2015 15:21

Misliš morda na t.i. "jabolčne kremšnite"? Tam se na biskvitno podlago naloži dušena jabolka (oz. jabolka iz kompota - pravzaprav se uporabi katerikoli sadno kompot po želji) in vse skupaj prelije s pudingom, skuhanim na kompotovi "vodi", ko pa se puding strdi, po želji površino premaženo oz. okradimo še s smetano.

Nekaj različic tega najdeš tudi med recepti iz baze:
http://www.kulinarika.net/recepti/326/sladice/jabolcne-

 

ali takole:
http://www.skuhaj.si/recept/sladica/jabolcno-peciv

Morda še preprostejša varianta s podlago iz "albert" piškotov (to smo mi navdušeno delali v otroških letih)?
http://www.vseznam.si/clanki/639/PECIVO_BREZ_PEKE_-

 

Srečno in dober tek!

Mojca

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

11. maj 2015 8:14

Ob tej temi sem se spomnila enega odličnega namaza, ki smo ga jedli v osnovni šoli za malico. Kot neke vrste paprikov namaz z gorčico, ampak ni bil. Bolj oranžne barve kot ajvar,.. oboževala sem ga in bi vse dala, da bi vedela ali kje ga kupit ali pa kako ga naredit..

"Sam da je sladk pa kofe!"

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2015 9:22

Naša vaška učiteljica (v privatnem življenju moja mama) je namesto biskvita pri teh šnitah uporabila "Balkan" piškote. Njami. Še danes kdaj paše. 

Loni Makaroni

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

11. maj 2015 16:32

anasteele je napisal/a:

Ob tej temi sem se spomnila enega odličnega namaza, ki smo ga jedli v osnovni šoli za malico. Kot neke vrste paprikov namaz z gorčico, ampak ni bil. Bolj oranžne barve kot ajvar,.. oboževala sem ga in bi vse dala, da bi vedela ali kje ga kupit ali pa kako ga naredit..



"Sam da je sladk pa kofe!"

http://trgovina.mercator.si/wcsstore/Zivila/images/produc

Nikita

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. maj 2015 1:34

Loni je napisal/a:

Naša vaška učiteljica (v privatnem življenju moja mama) je namesto biskvita pri teh šnitah uporabila "Balkan" piškote. Njami. Še danes kdaj paše. 



Loni Makaroni

Moja tašča tudi, zadnje čase sicer prisega na savoiarde za podlago in tele šnite so pogosto na jedilniku, sploh ko so zrela prva poletna jabolka, t.i. "ječmenovke" 

Kolega iz študentskih časov pa je pogosto naredil "bananino Albert torto" - princip je pravzaprav enak kot pri tehle jabolčnih rezinah, je pa v več plasteh v tortni model nalagal v mleku rahlo namočene Albert ali Balkan piškote, narezane banane in čokoladni ali vanilijev puding in okrasil s metano. Moram priznati, da je tista torta najbolj "pasala" lepo uležana naslednji dan, po študentskem rojstnodnevnem žuru

Mojca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2015 7:16

Pod to se samo podpišem. Škoda, ker jaz nisem imela takšnega kolega v študent. Naši dalj od pašte s tuno niso prišli. No, saj preživeli smo ravno tako.

Loni Makaroni

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. maj 2015 7:55

Ne boš verjela, sovaščana sva - že v študentu je bil najboljši rijatelj mojega dragega, zato sem bila lahko vedno v prvi vrsti za degustacijo  In še leto ali dve nazaj nam je za svoj rojstni dan postregel s tako torto, hihi, smo se vsi kar za 20 let pomladili

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti