Okroglo zrnat riž

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

tema odprta - 20. apr 2015 23:13 | ogledi: 15.902 | odgovori: 7

zanima me kje bi lahko kupil kraktko zrnat riž (okroglo zrnat riž) ?

flex567

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. apr 2015 1:29

Po moje brez težav v vsakem marketu. Pri "najboljšem sosedu" zagotovo, tule imaš znamko Zlato polje:

http://trgovina.mercator.si/market/brusen-riz-okroglozrna

 

Pa Natureta ga tudi pakira:
http://natureta.si/sl/Izdelki/Ri%C5%BEi/Tondo+ri

Sicer pa je navaden, brušen okrogozrnati riž praktično vedno na policah vsakega, še tako majhnega vaškega marketa. Če te posebne znamke ne zanimajo, ga dobiš v ponudbi vsakega večjega trgovca med osnovnimi živili oz. znotraj njihove trgovske znamke ;)

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. apr 2015 7:31

Riž erik je zelo dober, tako okroglozrnati kot dolgozrnati. Sploh glede na ceno, v Tušu stane 1,09 evra okroglozrnati, dolgozrnati je pa trenutno še cenejši, 89 centov. Ni sicer kot basmati, jasno, je pa čisto spodoben v priemrjavi s prcej dražjimi.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 21. 2015 07:33

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

21. apr 2015 8:37

Kot je meni znano Tondo ni okroglozrnat.

flex567

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. apr 2015 18:03

Da ne?

Hja, italijanska beseda "tondo" označuje lastnost "okroglosti". Okrogel = tondo, rotondo , okroglina = tondezza

In zato tako verjetno označujejo tudi svoj okroglozrnati riž oz. obliko riževega zrna.
vir

 

Če boškupoval v Italiji, ga boš pogosto našel tudi pod oznakami "comune" ali "originario".

npr:

ali

 

 

 

 

 

Mojca

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

22. apr 2015 9:28

V intersparu je bil en Tondo riž pa je zraven pisal longgrain

flex567

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. apr 2015 12:47

Pa porkamadona flex, kaj si tako nefleksibilen, pa POGLEJ zrno in menda ja vidiš, kaj je okroglo kaj pa podolgovato oziroma dolgo?

 

Ljubi bog, pa ne da si slep pri zdravih očeh?

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. apr 2015 1:55

Jao, jao. Seveda, če je podjetju, ki pakira riž ime "Tondo", je vse možno. Tudi to, da se bodo na policah našle "Tondo" testenine v obliki špagetov, recimo  In "Tondo" kvadraste napolitanke.

Jaz pa govorim o vrsti riža oziroma o obliki zrn. Tondo z malo začetnico. 

 

In na policah slovenskih trgovin boš našel izdelke, kjer mora biti opis tudi v slovenskem jeziku. Ne glede na označbe na originalni embalazi ali poreklo izdelka in ne glede na ime proizvajalca. Slovenska deklaracija ti ove vse, kar potrebuješ.

In tako boš čisto preprosto prebral ali je riž "okroglozrnati" ali "dolgozrnati" ali "divji" itd.

Sicer pa so v glavnem vse embalaže, kamor je riž zapakiran narejene tako, da vidiš skozi okence na kartonski škatli ali je celo vsa vrečka iz prozorne plastike ali pa je na sprednj strani nazorna fotografija riža.

 

Upam, da bo šlo

 

 

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti