Preslana mrežna pečenka

lann  

član od: 8.11.2012

sporočila: 54

tema odprta - 28. jan 2015 11:59 | ogledi: 6.263 | odgovori: 6

V trgovini hofer sem kupil pakirano mrežno pečenko.Dal sem jo pečt brez začimb samo olje.Ko je bila pečenka pečena.sem jo narezal in probal en košček.Pečenka je zelo slana.Kaj lahko naredim zraven te pečenke?Pečenko je možno še kej rešiti ali ne?

lann

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

28. jan 2015 12:21

Jaz bi jo narezala na koščke in jih pokuhala kakih 15 min na princip omake, s čebulo in sladko smetano itd. Jaz sicer zadevo tako počnem čisto načrtno in sem med tem pač opazila, da razne klobase itd. med pripravljanjem v omaki izločijo nekaj soli, zato potem omako manj solim. Torej bi moglo delovati tudi v obratni smeri. 

 

Je pa res, da končna jed morda ne bo najbolj gurmanska, ker že pečeno pa potem še enkrat pečeno/kuhano meso pride ven malo zmrcvarjeno. Ampak, če niste preveč občutljivi bi moralo biti jedljivo.

Viva Meier

lann  

član od: 8.11.2012

sporočila: 54

28. jan 2015 12:29

Viva Meier poveste recept te omakce hvala

lann

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. jan 2015 12:36

Jaz bi jo razrezala na malo debelejše porcijske rezine, jih zložila v pekač, prelila z 2-3 dl belega vina in na kratko zapekla po vrhu; vmes bi skuhala krompir v kosih, ga zelo malo solila, potem pa dodala v pekač, da se skupaj s preostalim vinom in maščobo še malo zapeče. Ugibam tudi, da je mogoče presoljen samo tisti košček z roba, ostali so pa čisto užitni. lp, proxima

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

28. jan 2015 12:50

  Lann, , tudi sama sem pred leti večkrat kupila to pečenko in vedno, vedno je bila vsaka preslana.  Sedaj jih več ne kupujem,  je vsaka pečenka,  ki jo naredim sama, po svojem okusu boljša. 

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. jan 2015 13:17

Zreži jo na rezine, omako, če je nastala pa razredči z mešanico vina in sladke smetane. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. jan 2015 15:11

lann, takole ti bom odgovorila...

Sem tudi jaz podlegla tej čudoviti pečenki... moj mož jo obužuje, jaz pa ne....

Težko je uravnovesit te zadeve, glej... pire krompir, super smetanova špinača z 1 cm narezanimi rezinami mrežne pečenke, ki je bila preslana...

ali pa...pire krompir, grahov zos, mrežna pečenka...

ali pa... " všenat "... notri zamešaš te koščke...

Nisem jaz nekaa kuharica, se pa znajdem...nič stran ne vržemo, so me starši tako učili...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti