Vatikanski kruh

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

tema odprta - 16. apr 2004 21:44 | ogledi: 18.628 | odgovori: 16

Danes sem dobila osnovo testa za vatikanski krih. Ga je mogoče kdo od vas že pripravil do konca in kako je uspel glede na to, da ga je treba 10 dni pacati na sobni temperaturi.

Spela

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. apr 2004 2:19

Ta zadeva je ćudovita. Jaz ga delam že približno pol leta vsakih 10 dni pač. Naj ti pa dam droben nasvet, da ne boš razočarana. Iz njega črtaj sodo bikarbono in daj notri le 3 jedilne žlice kokosa in kake 3 pesti orehov. Vse ostalo suho sadje in čokolada se strašno lepi na zobe in okus je nekako čuden. Vsak ki ga je že delal se je po izvirnem receptu raje poslužil mojega in bil nadvse zadovoljen. Seveda pa moraš vse ostale sestavine ( moka, jajca, sladkor...) dat za testo. lp Vesna Milek Recko

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

17. apr 2004 8:14

Kakšen pa je tvoj recept. V mojem ni kokosa in nič sode bikarbone. Prosim, če mi ga posreduješ. Hvala ter lp. Spela

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

17. apr 2004 9:08

V mojem receptu piše, da 10. dan dodaš: 3 jajca, 200 g moke, 1 pecilni prašek in 2,5 dl olja. Dobro zmešaš in dodaš še pest zmletih orehov, lešnikov ali mandljev in pest rozin. Vliješ v pekač in pečeš 45 minut pri 180 st. C. Ko je pecivo ohlajeno, preliješ s čokoladnim prelivom. lenča

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. apr 2004 11:33

kaj sploh je ta kruh oz. kakšen je čist celoten recept? Drejček

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. apr 2004 15:18

Celoten recept je tak, da dobiš najprej osnovo ( temu se reče tudi droži ) Prvi dan ne delaš nič, potem pa 2.3.4. dan premešaš z žlico. 5. dan daš vse v večjo posodo in dodaš: 1 jogurtov lonček moke, 1 jogurtov lonček sladkorja in 1 jogurtov lonček mlačnega mleka.Ves dobro premešaš in zopet 6.7.8.9. dan mešaš, 10. dan pa zopet dodaš 1 jogurtov lonček moke, 1/2 lončka sladkorja in 1 jogurtov lonček mlačnega mleka. Vse dobro premešaš in od mase vzameš 1 jogurtov lonček, ga razdeliš na 3 dele, dva daš naprej prijateljem, enega pa zadržiš zase za naprej. Preostali zmesi pa dodaš: 1. jogurtov lonček olja, 2. lončka moke,1. lonček sladkorja, 3 jajca, vanilin sladkor, pecilni prašek, cimet, malo soli in zdaj jaz ne dodajam ničesar drugega kot le 3 žlice kokosa in 3 pesti orehov. Zadevo dam v pekač in spečem. Pecivo je zelo dobro. Tukaj na našem koncu že vsi pečejo ta kolač in so probali dodajat že vseh sort sadja in oreškov. Najbolj jim je ugajal moj recept. Sicer je pa to stvar okusa. Droži več ne razdajam okol ker jih imajo že vsi, dajem jih v testo za kruh in je tudi odličen. lp Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. apr 2004 15:19

Ja moj recept(ki se imenuje kruh prijateljstva ali torta sreče očeta Pija) tudi ne vsebuje sode bikarbone, temveč deseti dan dodaš 2 jajci, 2 lončka moke, 1 lonček sladkorja, pol lončka olja, pol lončka sesekljanih orehov, 1 lonček mleka, 150g rozin 1 večje naribano jabolko, 1 pecilni, 2 vanil. sladkorja in cimet po okusu. Jaz osebno dam kar 2 jabolka(ker je bolj sveže in sočno) ne dam nič rozin(ker se doma puntajo), pa veliko cimeta ker mi je ta okus zelo všeč. Drejček, ta kruh moraš najprej dobiti v dar (1 jogurtov lonček te mase), skupaj z navodili, ki jim slediš(npr. en dan samo premešaš, potem en dan dodaš nekaj sestavin,.....)vse do desetega dne, ko od svoje mase oddaš 3 lončke te mase svojim prijatelljem, svojo maso pa dodelaš do konca, spečeš in poješ. Jaz sem naredila to ene 5x, potem pa sem se naveličala in, ko bo spet krožilo tukaj okrog bom spet naredila. Mi je všeč, ker fino paše zjutraj ob kavici. ANJA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. apr 2004 15:59

Drejček, jaz sem iz Ljubljane in če rabiš ti ravno zdaj lahko vse dam. lp Vesna Milek Recko

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

18. apr 2004 20:59

Živijo! Ravno danes sem dobila ta vatikanski kruh od svakinje z navodilom, kako z njim ravnati, da ga bom lahko čez deset dni spekla.Ampak tam piše, da je to kruh prijateljstva in prinaša srečo in zdravje v družino.In zato se dela in peče samo enkrat v življenju.No, moj recept je pa sledeč : 1.,2.,3. in 4.dan samo premešaš z leseno kuhalnico,5. dan dodaš 3dcl mleka, 30dag ostre moke in 30 dag sladkorja.6.,7.,8. in 9. dan spet samo zmešamo, 10. dan dodamo enake količine kot 5. dne.Dobljeno maso razdeliš na štiri enake dele in tri razdeliš naprej z receptom. V svoj del daš 3 jajca, 20 dag ostre moke, 1 pecilni, 1 vanilij, 2,5 dcl olja, pest zmletih orehov, pest rozin (lahko tudi narezane mandeljne, kandirano sadje, koščke čokolade; vse po želji in okusu).Pečemo na namazanem pekaču na 170-180 stopinj C 30-40 min. Ohlajen kruh premažite s čokoladnim prelivom. No, čez deset dni bomo videli kaj bo. LP Rmeli

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. apr 2004 21:25

Će sama ne boš naredila nekaj za zdravje ti ga tudi ta kruh ne bo prinesel. Kroži pa veliko različic tega kruha. Pri mojem pa prav piše, da en del obdržiš zase, ostalo pa razdeliš. Prvič sem res namešala vse od suhega sadja do lešnikov in orehov, pa se je vse samo lepilo na zobe, okus je bil pa tako mepšan da nam ni najbolje odgovarjal. Ko sem probavala sem ugotovila kaj je tisto. Vsak ki je probal mojega in je predhodno kar nekajkrat probal po originalnem receptu je ugotovil, da je moj najboljši kar jih je do sedaj jedel. Je pa to vsekakor stvar okusa in probaj po svoje, potem boš pa lahko čarala in probavala. Mi suho sadje raje pojemo kar tako. lp Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti