Dimljena postrv - kulinarika.net

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila:207

tema odprta - 8. jan 2015 7:46 | ogledi: 13.185 | odgovori: 11

Zvečer dobim obiske in ne bi postregla kaj težkega za prigrizek. V mislih imam dimljeno postrv kaj bi mi predlagali, da lahko postrežem kot prilogo.

mperhaj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15684

8. jan 2015 8:06

smetanov hren - na rahlo, ne čvrsto, stepena sladka smetana s hrenom.

Ali pa narediš namaz - sesekljaš fileje in dodaš sesekljane kismle kumaice (malo), malo gorčičnih semen, lahko tudi kapre, peteršilj, malo popra ...

mamamia

A

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 08. 2015 08:07

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

8. jan 2015 8:19

Mperhaj,

jaz bi jo postregla na posteljici rukole, s svežim nakockanim paradižnikom, vse skupaj pokapljano z dehidriranim balzamičnim kisom (gostejši, bolj sladki balzamični 'sirup') ter natrganim kozjim sirom ali gorgonzolo - slednje po želji, ker vsakdo teh sirov ne mara.

Zraven lahko ponudite popečene rezine baget.

Meni okusno kot predjed ali kot prigrizek...

Matisa

matisa

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 871

8. jan 2015 8:49

mperhaj, morda kakšen namaz/pašteta iz dimljene postrvi?

Miroslav Vulović

mperhaj  

sporočila: 207

8. jan 2015 9:35

Hvala za nasvete. Verjetno bom upoštevala predlog matise, čeprav tudi kakšen namaz zraven ne bi bil odveč. Ne poznam pa tega balzamičnega kisa, ki ga omenjaš v predlogu. Ga dobim v Šparu?

mperhaj

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

8. jan 2015 13:47

Mperhaj,

jaz ga za potrebno gostljato strukturo pokuham na stopljenem a še ne karameliziranem sladkorju. Kislina po večini izpari, ostane pa tak sladko kisel sirup. Sladkor, ki ga predhodno stopiš, priliješ balzamični kis in samo na hitro pokuhaš. To ohladiš in s tem pokapljaš.

Pravi balzamični kis (staran v hrastovih sodih) pride rahlo gostljat in je drag. To o čemer pišem zgoraj je cenejša - pa  prav tako okusna - različica.

Nekateri balzamični sirup naredjo tudi s pomočjo rdečega (temnega) vina v približnem razmerju: 1 dl balzamičnega kisa, 1 dl rdečega vina in 50 g sladkorja.

Jaz vino sicer ponavadi izpustim.

Želim uspešno pripravo. Če nimate dimljene postrvi bodo super zamenjava tudi rezine dimljenega lososa.

matisa

mperhaj  

sporočila: 207

8. jan 2015 14:25

Hvala za pomoč, zdaj imam vse informacije, samo še v akcijo stopim.

mperhaj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2507

8. jan 2015 17:48

Saj najbrž sem prepozna, ampak k prekajenim ribam (skuša, postrv, losos) gre zelo dobro tudi avokado (pravilno zrel, izdolben na kroglice, takoj prelit z mešanico limoninega soka in olja ali jogurta, da ne oksidira; lahko tudi v solati z mlado čebulico, limoninim sokom, jogurtom ali kislo smetano in kakšnim od plesnivih sirov, ali kot guacamole). lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15684

12. jan 2015 11:46

Če bi Blaž namesto dve žlice pisal dve žlici, bi bilo že blizu idealnega ... Morda sem dlakocepska, a dvojina, torej dve žlici in ne dve žlice, pa že sodi k osnovnošlskemu poznavanju slovenščine. Pa brez zamere.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti