Dimljena postrv

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

tema odprta - 8. jan 2015 7:46 | ogledi: 15.602 | odgovori: 11

Zvečer dobim obiske in ne bi postregla kaj težkega za prigrizek. V mislih imam dimljeno postrv kaj bi mi predlagali, da lahko postrežem kot prilogo.

 

 

mperhaj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. jan 2015 8:06

smetanov hren - na rahlo, ne čvrsto, stepena sladka smetana s hrenom.

Ali pa narediš namaz - sesekljaš fileje in dodaš sesekljane kismle kumaice (malo), malo gorčičnih semen, lahko tudi kapre, peteršilj, malo popra ...

mamamia

A

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 08. 2015 08:07

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

8. jan 2015 8:19

Mperhaj,

 

jaz bi jo postregla na posteljici rukole, s svežim nakockanim paradižnikom, vse skupaj pokapljano z dehidriranim balzamičnim kisom (gostejši, bolj sladki balzamični 'sirup') ter natrganim kozjim sirom ali gorgonzolo - slednje po želji, ker vsakdo teh sirov ne mara.

Zraven lahko ponudite popečene rezine baget.

Meni okusno kot predjed ali kot prigrizek...

Matisa

 

 

 

 

 

 

 

matisa

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

8. jan 2015 8:49

mperhaj, morda kakšen namaz/pašteta iz dimljene postrvi?

Miroslav Vulović

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

8. jan 2015 9:35

Hvala za nasvete. Verjetno bom upoštevala predlog matise, čeprav tudi kakšen namaz zraven ne bi bil odveč. Ne poznam pa tega balzamičnega kisa, ki ga omenjaš v predlogu. Ga dobim v Šparu?

mperhaj

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

8. jan 2015 13:47

Mperhaj,

jaz ga za potrebno gostljato strukturo pokuham na stopljenem a še ne karameliziranem sladkorju. Kislina po večini izpari, ostane pa tak sladko kisel sirup. Sladkor, ki ga predhodno stopiš, priliješ balzamični kis in samo na hitro pokuhaš. To ohladiš in s tem pokapljaš.

Pravi balzamični kis (staran v hrastovih sodih) pride rahlo gostljat in je drag. To o čemer pišem zgoraj je cenejša - pa  prav tako okusna - različica.

Nekateri balzamični sirup naredjo tudi s pomočjo rdečega (temnega) vina v približnem razmerju: 1 dl balzamičnega kisa, 1 dl rdečega vina in 50 g sladkorja.

Jaz vino sicer ponavadi izpustim.

Želim uspešno pripravo. Če nimate dimljene postrvi bodo super zamenjava tudi rezine dimljenega lososa.

 

 

 

 

 

 

matisa

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

8. jan 2015 14:25

Hvala za pomoč, zdaj imam vse informacije, samo še v akcijo stopim.

mperhaj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2015 17:48

Saj najbrž sem prepozna, ampak k prekajenim ribam (skuša, postrv, losos) gre zelo dobro tudi avokado (pravilno zrel, izdolben na kroglice, takoj prelit z mešanico limoninega soka in olja ali jogurta, da ne oksidira; lahko tudi v solati z mlado čebulico, limoninim sokom, jogurtom ali kislo smetano in kakšnim od plesnivih sirov, ali kot guacamole). lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. jan 2015 11:46

Če bi Blaž namesto dve žlice pisal dve žlici, bi bilo že blizu idealnega ... Morda sem dlakocepska, a dvojina, torej dve žlici in ne dve žlice, pa že sodi k osnovnošlskemu poznavanju slovenščine. Pa brez zamere.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti