Gorgonzola, brie

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 6. jan 2015 20:38 | ogledi: 8.083 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

prosim za pomoč. Od praznikov mi je ostalo nekaj sira gorgonzole in brie, vendar ker se bliža pretečen rok uporabe ga žal ne bomo uspeli pojesti. Mislite da bi se ga dalo za kakšen mesec ali dva zamrzniti in potem uporabiti. Se bi njegova kakovost kaj spremenila ima mogoče kdo izkušnje s tem?

Hvala za pomoč

Rebeka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2015 21:16

Za gorgonzolo ti povem, da je OK, čeprav jo jaz iz skrinje uporabim samo za kuhanje, od omak do rižote, recimo.

Za brie pa ne vem.

 

 

Vanja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

6. jan 2015 21:53

super hvala  je že na poti v skrinjo

Rebeka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. jan 2015 18:45

tulka hvala za idejo

Rebeka

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

31. mar 2018 22:47

Pozdravljeni,

rabila bi nasvet glede nakupa gorgonzole. Namreč ne spoznam se na vrste tega sira, zato moj nakup nikoli ni uspešen. V restavracijah je vedno okusna, če jo kupim v trgovini pa jo vržem stran, ker je grenka, jaz pa ne maram grenkih stvari. 
Torej prosim za namig, kje naj kupim gorgonzolo, ki ima tisti poseben okus, vendar ni grenka? 

luccka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. apr 2018 3:44

Luccka, začni z modrimi siri, ki niso preveč močnega okusa, recimo castello blue ali combozola, oba božanska in ne preveč ostra. Jaz sicer gorgonzolo kupujem, imam pa raje Roquefort, je mojim brbončicam dosti bolj prijazen. Če kupiš sir, ki ti ne gre s kruhom, poskušaj narediti omako za testenine ali solato. 

 Tudi pri siru je navadno tako, da je za odličnega treba poseči nekoliko globlje v denarnico.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti