Novoletno pecivo 2014

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

2. dec 2014 22:39

Živjo! iščem recept za ježke (piškotke, ne tiste ala "kroglice"), pri katerem se doda navadni jogurt v testo. Pozna/ima katera? hvala že vnaprej!

Sunny09

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. dec 2014 6:48

Razen tega, da kandiram budino roko, letos ne bom pekla nič posebnega. Zato je na hitro padla odločitev za tele ponarejene semoa kukije. Na maslen piškot namažeš malo stopljenih karamelnih bombonov, na to mešanico prepraženih sladkih kokosovih kosmičev in karamelnih bombonov. Ko se ohladi, potunkaš spodnji del v čokolado in "okrasiš" s čokolado. Vsekakor so vredni valjanja. Mi gre čisto OK, če se tako odločim. 

 

 

Vanja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

3. dec 2014 9:40

Jaz bi pa za strica rada spekla išler piškote.

Pred leti sem jih pekla, ampak žal izgubila recept.

Takrat sem ga navdušila z njimi, ker sem jih naredila z masleno kremo, piškoti pa so bili čist krhki.

Zdaj mi pa nikakor ne uspe narediti tistih krhkih keksov, ki praktično razpadejo v ustih že ob prvem ugrizu. Kremo približno vem, kako bom naredila, želim si pa najti recept za te kekse.

Sem gledala recepte tu po bazi, pa me noben ne prepriča čist, no če ne drugega, se bom seveda teh poslužila :)

Se zahlavljujem za vsakršen namig, nasvet.

anka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

3. dec 2014 11:24

Anka, imam recept za išlerje iz kjige hotela Sacher. Lahko ti ga napišem, ko pridem domov.

Vesnuska

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

3. dec 2014 11:47

Smarty, ja, sem gledala tudi ta recept in premlevala potem, katerega bi, pa da bi orehe nadomestila z mandlji, ker ne želim, da oreh prevladuje v okusu.

 

Vesnuska ja, lepo prosim! :)

anka

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

6. dec 2014 15:58

Pri nas so že pečeni orehi z nutelo, brizgani z marmelado in čokolado, žepki- na žalost je ful marmelade steklo ven, cimetove prestice, hči bo danes že drugič delala linške,

med tednom imam v planu še cimetove rolice z mascarponejem in domačega prijatelja,

potem bom pa videla koliko bomo pojedli  in potalali,

dan pred božičem sigurno še orehova in potratna potica

tabu

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. dec 2014 16:36

Tburgar, za žepke se definitivno splača kupiti kozarec marmelade, ki je termo obstojna in ne steče ven. Lani sem jo kupila pri najboljšem sosedu - mislim da piše na njej, da je za peko ali nekaj podobnega - ko jo bom videla bom vedela, da je prava. Je pa kolikor se spomnim od Belsada.

tedyka

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

6. dec 2014 17:54

Pri nas so se danes pekli marcipanovi srcki in zvezdice z rumom. Jutri jih dokoncam potem pa posljem slikico.

mladikica88

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

6. dec 2014 19:57

Oj, Tedyka res hvala za tale nasvet, saj sem jih že dostikrat delala tudi z domačo marmelado, pa ni vse teklo, danes je bila pa jagodna, ki se zgleda na temperaturi čisto utekočini,

 

bom upoštevala naslednjič.

tabu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti