Nož za prerez torte

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 19. sep 2014 10:23 | ogledi: 9.318 | odgovori: 18

Rada bi si kupila nož za prerez torte. Sedaj pa ne vem kakšen mora biti ta nož. Se pravi ali nazobčan ali ne? Verjetno so tudi ovalni? Ti noži so tudi različne dolžine. Ali mora biti kar daljši od torte? Kupila bi si en nož, ki bi ga uporabljala za različne premere tort. Delam od premera npr. 18 cm pa do premera torte 30 cm. Ali mora biti za vsak premer torte druga dolžina noža? Prosim za nasvete. Hvala.

tej_a

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. sep 2014 11:50

Absolutno mora biti nazobčan (t.i. serrated knife, pogooglaj), ni pa nujno da je daljši od torte (biskvit skupaj s podlago lepo obračaš oziroma se sam pomikaš okoli njega in ga postopoma režeš okoli in okoli (1-2cm globoko, toliko da 'zacajhnaš' za glavni rez), potem pa greš v enem rezu še čez sredino.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 19. 2014 13:20

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

19. sep 2014 11:58

Če imaš čas počakaj na ponudbo, ko bo v Hoferju spet kakšna akcija teh nožev. Jaz ga imam že 2 leti in se da z njim lepo rezat biskvit. Je pa nazobčan + na vsaki strani rezila imaš plastične nastavke/merice, da lahko na enakomerni višini režeš. Po nekaj poskusih, tega ne boš več rabila in se da že s prosto roko ravno odrezat.

DBpek http://www.easy-recepti.com

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

19. sep 2014 12:05

Hvala. DBek lahko prosim slikaš ta nož in prilepiš tukaj sliko, da vidim kako to izgleda. Drugače pa sem si mislila iti kupiti nož v slašičarsko trgovino v Lj. v Žito ali pa v Peki.

tej_a

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. sep 2014 12:13

Jaz sem tak nož kupila v Žitu v LJ - sicer se sedaj res ne spomnim več, koliko je stal, se mi je pa zdelo takrat, da je cena taka, kot bi bil pozlačen - skratka visoka.

rrr

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

19. sep 2014 13:43

Takle iz linka, kot ga prilepila tej_a je.

V Hoferju se nekatere stvari ponavljajo vsakih nekaj mesecev, za nož pa res nisem siguren.

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

19. sep 2014 14:56

Jaz torni biskvit za torto vedno prerežem s kuhinjsko vrvico - najprej s katerim koli nožem (lažje je z nazibčanim)po obodu zarežem 1-2 cm globoko v isti višini 2x (če želim imeti tri ploskve biskvita), potem pa vzamem ustreno dolgo gospodinjsko vrvico, ja "vtaknem" v prvo zarezo in oba konca potegnem, kot bi hotela zavezato vezalko, enako postopam tudi drugič. Tako ne potrebujem nobenega posebnega noža, torta pa mi vedno uspe.

 

 

Hauschka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. sep 2014 15:34

Zelo praktično je, če je nož daljši od premera torte, seveda pa to ni nujno. Za prerez torte je načeloma dober vsak pipec in nit, razen, če je testo resnično zelo mehko in drobljivo, pa hočeš imeti zelo tanke plasti. Ampak če greš v milimetre,  jih je potem bolje peči vsako posebej.

Zaenkrat zelo uspešno režem torte in druga peciva s pršutarjem. Oblika ni važna, tudi zobci ne, le oster mora biti. Pa razumno dolg.

Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. sep 2014 15:47

Če rabiš plastične nastavke/merice za rezanje na enakomerni višini, ni treba kupovati posebnega noža s tako opremo. Kupi si dve radirki ali izreži dva pravokotnika iz stiroporja in ju na sredini zareži v obliki križa, tako, da ju boš lahko po višini ali po širini nataknila na rezilo izbranega noža.

nola

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. sep 2014 16:15

Tudi jaz za te zadeve uporabljam pršutarja; kakovosten in ustrezne dolžine, je pa, kot rečeno, nujno, da je nabrušen.

Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti