Aparat za jogurt-lidl

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

23. jul 2014 12:06

Jogurtova kultura za razmnoževanje potrebuje mlečni sladkor (laktozo), zato naj se iz mleka brez laktoze ne bi dalo delati jogurta. Tako sem zasledila nekje na netu.

Se pa da kupiti jogurtova kultura, za  250 litrov mleka mislim da stane ca. 16€.

Če želiš gost jogurt, uporabiš mleko s 3,5 % maščobe, če želiš redkejšega, pa z manj maščobe.

Jaz imam zdaj Lidlov aparat in mi je jogurt super uspel.

Drejcolina

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. jul 2014 13:32

Meni je jogurt pripravljen z aparatom (imam podobnega) prav super.

Si kupila? :)

anka

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

23. jul 2014 15:57

Ja, kupila sem si ga v ponedeljek v Lidlu, ravnokar nastaja druga "runda" jogurt, prvič sem jih delala smo za probo :)

Drejcolina

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

23. jul 2014 18:16

Hvala...rimljanka bom poskusila.

cheleste

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jul 2014 8:59

Drejcolina je napisal/a:

Če želiš gost jogurt, uporabiš mleko s 3,5 % maščobe, če želiš redkejšega, pa z manj maščobe.

Drejcolina

 

Precej sem že eksperimentirala z domačim jogurtom in je bilo takole: najbolj trd je bil iz mleka z mlekomata, iz mlekarniškega je iz polnomastnega (3,5%) in delno posnetega (1.5 % maščobe) prišel približno enako dober (homogenizirano ali nehomogenizirano, ni bilo neke velike razlike), medtem ko iz posnetega (0,5 % ) ni nastalo nič kaj podobnega jogurtu, neka precej sluzasta reč.

Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jul 2014 10:47

rimljanka je napisal/a:

cheleste je napisal/a:

Pozdravljene...a se da naredit tudi jogurt iz mleka brez laktoze?
cheleste

Mislim, da ne bi smelo biti težav. Najlažje pa boš vedela, če poskusiš. Saj, konec koncewv, en kozarec mleka, segretega na 43 stopinj, približno, pa vmešaš žličko jogurta in zaviješ brisačo, pustiš na toplem, recimo na pokrovki lonca v katerem je voča voda.

 

Iz lastnih izkušenj ti povem, da se da. Danes sem ga jedla za zajtrk. Rata tako v aparatu (sama imam takšnega s prostornino 1 l) kot na star dober način, kot je napisala rimljanka.

Uspe tudi kislo mleko. Sama dodam v rahlo segreto mleko par kapljic limone in pustim.

Delala sem pa tudi že kefir. A ker je pot do službe rahlo "poskakujoča", je hotel iz posodice uiti, tako da zdaj delam jogurt.

Loni Makaroni

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

24. jul 2014 15:01

Kolikor vem, bi bilo treba mleko iz mlekomata prekuhati in ohladiti na primerno temperaturo.

Če kupiš trajnega, pa ga samo natočiš v kozarčke in cepiš. Zanesljivo rata, ker sem ga tudi jaz jedla danes za zajtrk. :) Zelo je okusen! Ima pa veliko lepšo teksturo, ko je čez noč v hlasdilniku.

Drejcolina

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

4. avg 2014 10:54

Ima kdo slučajno odvečne steklene lončke za izdelovanje jogurta v aparatu? 1 lonček = 180 ml.

 

Drejcolina

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

5. avg 2014 16:53

Loncke za jogurt prodaja Stenko v industrijski coni Trzin, samo so 150ml.

katra55

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

7. avg 2014 8:35

Morda ti gredo v aparat lončki po 2 dl? Takšne prodajajo v Merkurju in Mercatorju. Sem jih že precej kupila, ker so mi praktični, npr za mezgo. Sem pa zasledila, da imajo dvojne različne, eni imajo za milimeter ali dva nižji rob, in ti bi verjetno šli v aparat. V moj aparat gredo oboji (kvadraten, za 6 lončkov po 2 dl), tašča ima pa okroglega iz leclerca in sta tista 2 milimetra odločilna. Včasih so v teh manjših kozarčkih prodajali hren. Morda lahko na ta način prideš do njih.

lollypop

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti