Embalaža za torto

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jul 2014 10:20

tedyka je napisal/a:

Sicer je nasvet že prepozen - pa vseeno.

Kartonska škatla v kateri je torta in še ena večja kartonska škatla - v vmesnem prostoru pa pingvinčki. Torta mora biti seveda dobro ohlajena, kar zame pomeni, da je prenočila v hladilniku na max nizki temperaturi in če bo transport v zgodnjih jutranjih urah, hladen avtomobil in ves čas prižgana klima, potem po moje ni panike.

Po moje, pa se je potrebnop izogibati preveč mehkih in maslenih krem, ter biti previden pri vlaženju bikvita. Tudi jaz bi to delala s kuhano kremo in uporablaja želatino, ki kremo nekoliko bolj fiksira. Seveda pa mora biti na cilju za torto zagotovljen prostor v hladilniku, kjer bo počakala do uporabe.



tedyka

..

Skratka, komplikacije na celi črti ....

 

Ali pa sem jaz preveč komot postala? 

mamamia

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

20. jul 2014 16:35

Sicer prepozna za odgovor ampak drugače pa sem jaz tule kupila te plasticne embalaze za torte,sicer jih sedaj v splaetni trgovini ni,ampak jaz sem jih tam na licu mesta vedno dobila...Taksne kot, ce narocis torto v slasticarni.

 

http://cebelarski-center.si/index.php?route=com

LeINA

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

21. jul 2014 9:09

Tudi jaz sem se v petek spomila da bi bilo lepo da torto ki jo pečem za darlo dam v neko embalažo. Poklicala sem slaščičarko prosila za embalažo in šla iskat.

Pa še dala mi jo je, da to pa res ni neki strošek :).

Kar sem tudi prej tebi predlahala.

 

Včasih je res kompliciranja in razpredanja zaradi ene malenkosti veliko preveč.

testeninca

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

22. jul 2014 9:28

Hvala vsem za nasvete in pomoč. Embalažo sem kupila v Euronovi v Mariboru (pri Obiju je ta trgovina) in je plastična (belo dno in przoren pokrov). Drugače pa imajo kartonaste škatle za prenos torte tudi v trgovini Žito v Mariboru. Uspešno sem tudi prenesla torto v Ljubljano. Najprej sem jo dala v to plastično emalažo potem pa v večjo škatlo. Okrog te plastične emalaže pa sem naložila one plastične zamrznjene doze ki so za v hladilno torto in še plastenke v kateri je bila zamrznjena voda. Torta pa je bila čokoladna in je seveda tudi uspela. Bila je za 20 ljudi. Jedci so rekli, da je bila odlična. 

tej_a

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jan 2015 12:08

Pozdravljeni, zdaj pa jaz rabim pomoc - iscem namrec dovolj veliko skatlo za torto (rojstnodnevna zabava za 25 otrok). Glede na stevilo otrok sem nameravala naredit pravokotno torto cca 25x35, problem pa imam kam naj jo dam, da bo prenesla voznjo, prenasanje in shranjevanje v mini hladilniku  za pravokotno ne najdem dovolj velike skatle, za kvadratno 30x30 pa ne podstavka.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

17. jan 2015 12:22

Trgovina Peki na Rudniku,če si iz Ljubljane-jaz tam vedno najdem kaj primernega.

 

cheleste

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

17. jan 2015 12:42

Jaz za prenašanje tort in ali pogač, ki so ponavadi na kakšnem pladnju uporabim kartonasto škatlo, ki jo dobim v trgovini z živili. Oni dobivajo peciva, krofe iz pekarn. V naši trgovini jih imajo shranjene in jih vedno dobim. Prosi v svoji trgovini kjer kupuješ in ti bodo po moje rade volje shranili. So praktične, ker se tudi da dat eno na drugo, ker se zataknejo.

branka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jan 2015 13:35

V Peki-ju sem ze kupovala, zdaj pa kot sem preverjala na spletu, nimajo takih dimenzij. Pladenj za krofe ni slaba ideja, kako pa je potem to siroko? A gre v tamali hladilnik (sirine cca 55cm)?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2015 16:49

Vzami škatlo za čevlje, prilepi na notranjo stan alufolijo in daj zadevo na tla v avtu pri sovoznikovem sedežu.

Vendelina jr.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

17. jan 2015 17:01

Kako boš pa torto 25x35 dobila v mini hladilnik?

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti