Priprava kruha

tanja16  

član od: 6.7.2014

sporočila: 4

tema odprta - 6. jul 2014 10:53 | ogledi: 5.499 | odgovori: 7

Pozdravljene,

 

zanima me kako naredite kruh. Koliko moke dodate in koliko časa ga gnetete ali vse sestavine date v mešalnik? Če ga date v mešalnik ga potem še kaj pregnetete ali ne več? Ali ga na koncu premažete z jajcem ali čim drugim ter ali je pomembno, da povrhu malo zarežeta ali ni potrebno? Hvala 

tanja16

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

6. jul 2014 12:45

Kruh delam vedno po istem postopku. Naredim kvasec iz vode, kvasa in žličke sladkorja, v posodo nikoli ne dam vse moke naenkrat, vedno dam malo več kot pol moke, dodam kvasec, tekočino in olje, s kuhalnico dobro premešam, potem pa postopoma dodajam moko, dokler ni testo voljno, prožno in se neha lepiti na roke. Tudi gnetem ga vedno z rokami, mešalnika za nobeno kvašeno testo ne uporabljam. Namažem ga pa z mešanico jajčka in mleka. Ko je kruh pečen ga takoj namažem z mlekom, da ima potem bolj mehko skorjico.

 

Ti pa priporočam, da preizkusiš recepta, ki ju je mopsika navedla, ker sta oba super

Sandra_a

tanja16  

član od: 6.7.2014

sporočila: 4

20. jul 2014 15:55

Hvala punce :)

tanja16

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

21. jul 2014 9:16

Jaz pa nič več ne kompliciram in packam:

 

v posodo dam moko ( cca 60 dkg ), ščep soli. V malo vode raztopim pol kocke kvasa, vlijem na moko, dolijem še cca 4 - 5 dcl vode in z gnetilkami ročnega miksarja zgnetem. Bolje je dodati malo več vode, pa potem dodajaš moko, kot obratno, ker se naredijo grude.

Ko je gladko zgneteno, z rokami oblikujem kroglo, pokrijem posodo in pozabim...

Včasih pustim vzhajati tudi cel dan, sploh ni važno, kako dolgo, dlje ko pustiš, bolje je.

Prižgem pečico na 200 st. notri dam stekleno posodo.

S plastično lopatico postrgam testo v kepo, pomokam in dam na pomokan prtič, ki je v pleteni košarici, pokrijem.

Ko je pečica segreta, zvrnem testo v pekač, zarežem ali s škarjami zastrižem parkrat in pečem 45-50 minut.

Zvrnem ven, če imate radi bolj mehko skorjo, takoj pokrij s krpo, sicer pusti nepokrito.

lartep

terezijslo  

član od: 13.1.2014

sporočila: 11

22. jul 2014 15:21

Ker je hčerka preobčutljiva na belo moko sem doma začel peči pirin kruh. Takole ga pripravim jaz:

- 1 kg pirine moke

- 1l gazirane vode

- 2 pecilna praška

- 2 žlici olivnega olje

- 2 žlički soli

Vse skupaj zmešam v skoraj tekoče testo in stresem na peki papir v pekač. Nato ga pečem 1 uro pri 200 stopinjah. Včasih ga še posujem s sezamovi semeni.

 

terezijslo

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

23. jul 2014 8:10

Vedno gnetem na roke in to vsaj 10 min. Tako, da začutim pod roko, kdaj postane testo prožno. Tudi če je na začetku testo malo 'popasto', ne pretiravam z dodajanjem moke, ampak najprej vse skupaj dobro pregnetem, da se dobro poveže. Potem pa, če je potrebno, še malo pomokam.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti