Pečen sladoled

neznan uporabnik
tema odprta - 29. mar 2001 10:41 | ogledi: 13.797 | odgovori: 4

Lepo pozdravljeni.

V nekem penzionu smo za sladico naročili "pečen sladoled".

Izgled je bil naslednji:

1 - 2 cm debelina rezina sladoleda

pokrito z nečim, kar je izgledalo kot stepeni jajčni beljaki in popečeno.

Ko sem to poskusila narediti sama, pa se mi je sladoled stopil.

Mi zna kdo povedati pravi recept za pripravo te sladice?

Že vnaprej lepa hvala za odgovore.

neznan uporabnik

31. mar 2001 8:03

Pozdravljena Sam sem ocvrt sladoled pripravil na sledeč način,rezino sladoleda globoko zamrznjega ,še bolje kepico pomočiš v stepeno jajce in povaljaš v piškotnih drobtinah.Ocvreš v zelo ,zelo vročem olju nekaj SEKUND. Dober tek denda Spremenil(a) - denda dne 31 Mar 2001 16:36:10

neznan uporabnik

1. apr 2001 18:10

Tej sladici se drugace povsod rece "pecena Alaska" ali "baked Alaska" in je sestavljena iz sladoleda, prekritega s stepeno beljakovo maso. Recept sledi: Prvi sloj je biskvit (vanilijev)... kakrsenkoli recept vam je vsec... Odrezan mora biti na tako velikost kot je sladoled in ohlajen, debelina priblizno 3-5 cm. Drugi sloj je sladoled - zelo pomembno je da je sladoled vsaj 8 ur zelo globoko zmrznjen (v zamrzovalni skrinji, ce se to le da) tako da se sladoled med peko ne stopi. Beljakovo maso pripravite tako da 6 beljakov (za sladoled kot je cela Planica) stepate z mesalnikom 2 minuti. Tej masi se po 2 min doda scepec soli in ob pocasnem mesanju pocasi dodaja 3/4 skodelice (skodelica je 2,5 dl) kristalnega sladkorja in se nadaljuje z mesanjem. Najverjetneje bo potrebno mesati vsaj kakih 10 min da se dobi gosta in trda beljakova pena, odvisno pac od mesalnika. V pekac polozite pergament papir, na njega polozite sloj biskvita, na vrhu tega pride sladoled in vse skupaj namazite s kar debelim slojem beljakove kreme. Sladoled in pecivo morata biti krepko pokrita, vse do dna (do pergament papirja) - cetudi je malo po papirju, nic hudega. Pekac je potrebno sedaj vrniti v zamrzovalnik, kjer naj ostane 2 uri. Pecica mora biti segreta na 225C. Pekac je potrebno poloziti na resetko ki je premaknjena na polovico ali na nizji del pecice. Pece se toliko casa da je beljakova masa rahlo rjava, priblizno 8-10 minut. Pri vsem tem morate paziti da so jajca zelo sveza in "varnega" izvora, ker se beljaki ne segrejejo dovolj da bi unicili bakterije ki so v njih. Sama sem ta recept ze naredila, in je lepo uspelo. Pa dober tek! (The above message is copyrighted by the author under GNU Public License and is intended for non-commercial use only.)

neznan uporabnik

2. apr 2001 8:55

recept je zelo v redu. Če se vam mudi, lahko zadevo poenostavite. V posodo zložimo sladoled, prekrijemo z beljakovo maso in pečemo v pečici pod grilom, ki greje samo z vrha. Potrebno bo verjetno večkrat poizkusiti določiti čas pečenja, ki je odvisen od pečice, debeline beljaka in podobno. Sladica je pravilno pečena, ko je beljak rahlo rjav, sladoled pa še zmrznjen. Dober tek! Maks

Marko137  

član od: 20.9.2002

sporočila: 6

13. jul 2012 13:25

Pri nas namesto biskvita včasih uporabimo tudi kinder piškote, ki jih rahlo namočimo z mlekom ali smetano. Ostalo naredimo tako, kot so opisali predhodniki, s tem, da sladoled na koncu, ko je že pečen in na mizi še flambiramo. Konjak doda krasen okus, pa še obloga iz snega bolj porjavi na določenih mestih, kar da celoti lepši izgled. Dober tek tudi z moje strani. Marko

Marko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti