Poročni aperitiv - namesto/poleg penine

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

27. maj 2014 13:33

jgoren17,

ali se lahko, prosim, pozanimate pri sinu, katere tekočine 'zavril' v koktajl in mam zaupate tu gor

GajaEva

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

27. maj 2014 13:41

Ahh, pardon, jgoren17, saj ste že napisali, kaj je rzaven žganega :DD jaz sem najprej videla samo tiso vodko oz. rum :DD pardon

GajaEva

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

27. maj 2014 14:28

GajaEva, predvsem ne preveč komplicirat,že poročni dan sam je zelo stresen za ženina in nevesto, karkoli boste postregli, bo v redu, saj ni toliko pomembno kaj se pije in je,ampak samo vzdušje. Če je vzdušje veselo,potem je vse v redu. Res pa moraš tudi gledati na finance,sploh če financirajo v večini starši,saj včasih je bilo tako. Življenje je že dovolj zakomplicirano,potem pa si ga zakompliciramo še sami. V zvezi s poroko,pa je najboljše,da se vsedete skupaj s starši, sploh če so oni plačniki.



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 27. 2014 14:32

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. maj 2014 19:39

mi smo imeli: Bacardi razz, sprite, zamrznjene maline iz lidla

in cuba libre z limetami in ledom.

Natakarji so čez noč dolivali v razmerjih, da niso vsi mehurčki pobegnili ven. Na pogrnjeni mizi so zraven bili zloženi kozarci in v bovlah šefle.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2014 21:44

mopsika, poroka je stresna le, če si jo takšno narediš. Moja ni bila niti malo stresna, vse je klapalo, lepo smo se imeli, plesali in peli ... Seveda nisem niti malo komplicirala. Največja komplikacja v zvezi z mojo poroko je bila, ker si je tašča želela, da obujem nekaj drugega, kot smo sprva kupili, in smo iskali in iskali, obrnili pol Gradca, potem pa sandale v idelani barvi za k obleki (jasno da nisem bila v belem in še manj v dolgi obleki) našči

v Mb pri Alpini ...

 

In smo imeli apeirtive (penina, žganjice ... in dobro hrano in lepo troto ...

 

No, na koncu so me tam pustilis amo in sem se z lastne poroke domov peljala sama, ker se mož, ki je nekaj peljal domov, ni spomnil, da bi se vrnil še pome (na srečo mi je oče pustil moj avto, pa sem imela prevoz).

 

Kakšen stres neki, poroka ... kakor si narediš, tako imaš. Od aperitiva dalje ...

mamamia

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 6:49

Kaj pa menite glede časa aperitiva:

na D dan bo zgolj cerkvena poroka z zabavo. Poroka bo na hribčku nad gostiscem, do koder se bodo svatje odpravili peš po klancu navzdol (starejše osebe se bodo lahko peljale naokoli, po daljši poti). Po poroki in voščilih se bova seveda fotografirala, tako da bodo svatje kake pol ure sami.

Ali bi bilo potrebno aperitiv postreči že takoj po obredu in čestitkah, torej delno v najini odsotnosti, ali se lahko počaka na naju in potem vsi skupaj začnemo?

Hvala in lp!

GajaEva

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

28. maj 2014 7:54

Ko vaju ne bo, je treba goste zaposlit. Na vsaki poroki do sedaj so imeli aperitiv s sadjem ali pecivom po civilnem in po cerkvenem delu. Zračunaj si čas kosila/večerje, če bo treba čakat, se tudi takrat nekaj ponudi.

 

Oreo

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

28. maj 2014 8:30

Vsaka poroka je vsaj malo stresna... Zadnji teden priprav je bil najbolj naporen, ker so me vsi klicali in spraševali različne stvari. Na poročni dan pa je normalna prisotnost metuljev v trebuhu in nekoliko tresoče roke. Jaz se spomnim, da sem bila nekje ob 8h zvečer zelo utrujena. Dan je bil dolg in čustveno nabit kar pa človeka izčrpa. Seveda me to ni ustavilo, da ne bi plesala in se zabavala do 7h zjutraj :)

Kot je rekla Mopsika, si res ni pametno po nepotrebnem komplicirati dneva. Več kot je nekih posebnosti in stvari, ki lahko gredo narobe, prej lahko gre nekaj narobe ;)

GajaEva, vi pa si izberite aperitive in splanirajte dan po vaših željah in ne izpustite ničesar o čemer ste sanjali in kar bo naredilo dan še bolj popoln. Na koncu se morda aperitivov še spomnili ne boste :)

Pa veliko sreče!

Lopatka

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

28. maj 2014 8:31

Ja, bila sem tudi že na poroki, ko smo brez vsega čakali na dežju, da sta se mladoporočenca vrnila :D pa ni bilo hudo, nas je dež in iskanje ustrezne strehe bolj zaposlil, kot pa pijača in jedača :D

Torej, če je treba svate zaposlit, menim, da je najbolje tako, da midva po zdravljici smukneva na fotošuting, ostali pa ostanejo tam in naju ob aperitivu čakajo, ko se vrneva, pa gremo skupaj za mize. Ali bi bilo primerneje kako drugače?

GajaEva

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

28. maj 2014 8:46

Pri nas je bilo nekaj podobnega. Poleg prigrizkov, sadja, peciva in pijače, so svate zabavali še muzikanti, tako da niti opazili niso, da naju tisto urco ni bilo.

Na ta način omogočiš gostom, da se malo sproščeno podružijo med seboj, preden se posedejo za mize.

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti