Nekaj posebnega

sneguljcica12  

član od: 21.12.2008

sporočila: 57

tema odprta - 19. maj 2014 12:02 | ogledi: 5.283 | odgovori: 51

za svoje domače bi rada pripravila nekaj zares posebnega. Od predjedi do sladice. Komplet. Res bi jih rada malo razvajala...s papico. Torej, rabim nekaj za 8 oseb. Prosim, pomagajte mi....z recepti...

Vnaprej hvala draga kuharska druščina

LP Sneguljcica12

sneguljcica12

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. maj 2014 12:31

Kaj pa je to "nekaj posebnega"? Kaj imajo radi? Pomeni "posebno" kakšno eksotična jed, ali raje ostanemo v domačioh logih in iščemo nekaj, kar ni zrezek v omaki in riž? Imajo radi ribe, mroske sadeže, ali bolj meso? Četudi so bolj za tradicijo se da vse narediti na zanimiv in malce drugačen način.

 

Na zasebno pošto sem ti poslala seznam jedi po posameznih hodih, pa si lahko kaj skombiniraš.

 

 

mamamia

Cupika  

član od: 10.5.2007

sporočila: 25

19. maj 2014 12:37

Za sladico predlagam jagode Romanov... :) so hitro pripravljene in odlične:

Jagode opereš, očistiš in narežeš po dolgem, na četrtine (za 4 ljudi sem jaz uporabila 500 g jagod). Jagode vsuješ v večjo skledo, ter dodaš 1 žlico naribane lupinice pomaranče, ter poliješ z dvema žlicama pomarančnega likerja (Grand Marnier ali Cointreau), potreseš z eno vrečko vanilijevega sladkorja, ter posuješ z 2 žlicama sladkorja v prahu. Premešaš in daš v hladilnik za kakšno urco. Vmes stepi sladko smetano, med stepanjem dodaj malo sladkorja v prahu. Pred postrežbo jagode še enkrat premešaj, ter jih nadevaj v skodelice, medtem ko malo jagod pusti v skledi skupaj s sokom, ki so ga spustile. Pretlači jih s pire (s tlačilko za pire krompir ali vilicami), ter jagodni pire narahlo primešaj stepeni smetani, tako, da dobiš rdečkasto beli miks. Nato daj žlico ali dve smetane v vsako skodelico z jagodami in sladica je pripravljena.

Sicer sem ravno to soboto to sladico pripravljala kot del 6-hodnega slavnostnega menija, pa še s coctailom za aperitiv na začetku. Bo meni v kratkem objavljen na mojem blogu in lahko pokukaš tja, če ti še bo kaj prišlo prav ;) 

 

lp, Cupi

http://www.cupikasculinary.com/

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

19. maj 2014 13:09

Mamamia še lahko jaz prosim za tale seznam. Hvala.

tej_a

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

19. maj 2014 13:44

Tudi jaz bi ta seznam...

 

Hvala že vnaprej...

testeninca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. maj 2014 14:54

Poslano.

 

Kakšna ideja se pa dobi tudi na mojem blogu Večerja za šest. Sploh tisti piščančji file s tatarskim biftekom v listnatem testu je zanimiva glavna jed.

Od sladic pa je meni super  hruška v teranu z mini panna cotto.

 

Je pa sladica lahko odviisna tudi od predhodnih jedi, Če so nasitne potem nima smisla delat torte ali kakšnega peciva, se usmerimo v bolj sadne in kremaste variante. Je že cupika eno dobro idejo dala s tistimi jagodami ...

mamamia

sneguljcica12  

član od: 21.12.2008

sporočila: 57

19. maj 2014 16:39

cupi, hvala, super

mamamia, imaš tako specialne in lepe bloge, da nimam besed....grem naprej na branje in izbiranjem jedi za moje domače

Hvala vam....zaenkrat

sneguljcica12

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

19. maj 2014 17:17

Tudi jaz prosim za seznam  ...

Hvala in lep dan,

sabrina

 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. maj 2014 20:02

sabrina je napisal/a:

Tudi jaz prosim za seznam  ...

Hvala in lep dan,

sabrina

 



 

Malo se pa vseeno tudi sama podvizaj, no. Mamamia neutrudno daje nasvete na teh portalu in če samo vpišeš njen nick na iskalnik, bo čuda stvar zletelo ven....

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. maj 2014 20:10

sneguljcica12 je napisal/a:

za svoje domače bi rada pripravila nekaj zares posebnega. Od predjedi do sladice. Komplet. Res bi jih rada malo razvajala...s papico. Torej, rabim nekaj za 8 oseb. Prosim, pomagajte mi....z recepti...

Vnaprej hvala draga kuharska druščina

LP Sneguljcica12

 

sneguljcica12

 

Drago dete, word of advice:

- Morebiti si postavila malo previsoke cilje.  Kuhanje za 8 oseb je lkuharska in logistična naloga, ki se je ne gre lotevati, dokler ne znaš iz nule in minimalne polnega hladilnika prpiraviti marsičesa - za manj oseb. Nekako se iz zapisa prebere v podtonu, da si bolj frišna med lonci - kdorkoli je že kuhal za 8 oseb, bi verjetno vprašal, kaj si mislimo o kombinaciji posameznih jedi , pa kdaj se kaj začne pripravljati - skratka bi spraševal detajle. Ti pa sprašuješ v totalu.

- Daj si raje kakšno bolj enostavno nalogo, recimo srednje korektno nedeljsko kosilo, bo čisto zadoščalo. Z leti boš že dobila grif.

 

In še nekaj: ljudi se razviaja tako, da se jih dnevno in vsak dan upošteva, spoštuje in da se jim zaupa. Hrana s tem nima bistvene zveze.

Vendelina jr.

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

19. maj 2014 20:26

Nekaj posebnega so zame mehko kuhana jajčka,  sufle, pa še kaj bi se našlo,  kar zna res samo izkušen kuhar pripravit. Evo, predjed in sladica sta že. Za vse kar je na sredini pa ne bi vedla nič posebnega predlagat.

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti