Suha rdeča paprika

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

tema odprta - 13. maj 2014 20:12 | ogledi: 8.058 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Mož mi je iz Srbije prinesel dobrih 150 komadov suhih rdečih paprik, ki so skupaj zvezane na vrvici in zdaj me zanima, kako bi jih lahko zmlela v mleto papriko?

2x sem naredila polnjene paprike, vendar mi niso preveč dobre, kot jih naredim iz svežih

Kaj mi svetujete, kako jih lahko najbolje porabim?

 

 

enaMarjetka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

13. maj 2014 21:23

Jaz sem enkrat dobila sušene paprike in so bile ljute. Sem jih po navodilu osebe, ki mi jih je prinesla naredila tako, da sem jih napolnila s prebrancem in jih take tudi položila v prebranac in spekla in je bilo kar dobro. Seveda sem jih prej namočila v vodi.

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. maj 2014 7:13

Lahko jih tudi stolčeš v možnarju in uporabljaš zdrobljene, ne mlete. 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. maj 2014 13:23

Kot je napisala Mamamia, v možnar z njo in jo čim bolj na drobno stolci in dobila boš tucano papriko. Za moj okus mnogo bolj aromatična kot mleta,saj jo nič ne prizadene toplota pri obdelavi , če je pa še malo ljutkasta pa tolk boljš:)

hedonist

enaMarjetka  

član od: 31.7.2006

sporočila: 73

14. maj 2014 18:20

Hvala za odgovore. Tud meni je bolj všeč grobo mleta, kot pa fina. Bom poskusla najprej v multipraktiku sprobat zmlet, če ne bom pa res mogla malo svojo moč uporabit in jo stolčt v možnarju

enaMarjetka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. maj 2014 18:39

evo, jaz pa sem ravno mislila vprašati, kje bi lahko dobila kosmiče sladke paprike.. Obožujem jih, samo imam samo ostre kosmiče in ostre cele sušene papriike.. Hvala!!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2014 11:15

V MB imamo trgovino z makedonskimi izdelki in na policah seveda tudi vrečke tucane paprike, sladke in ostre ... Pa še kakšna druga dobrota iz tistih krajev se najde ...

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. maj 2014 12:02

Kje je to zora???? Dva tedna se imam v mb bom sla pogledat :) kolega makedonec mi ni nikoli omenil. Mogoce bom jaz morala njemu :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2014 12:23

Trgovina je na Ulici Moša Pijade, nasproti nekdanje Metalke, na desni strani semaforiziranega križišča, če imaš Metalko na levi strani.  Že včasih je bila tam velika samoposteržna trgovina, z bifejem na vogalu, in zdaj je spet tako, le da ima trgovina makedonski predznak. Imajo tudi s sirom polnjene apprike, z zeljem, sveži ovčji in kravji sir, lutenico, ratluk ....

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. maj 2014 15:03

Ooo waw tole pa nujno grem pogledat!!!hvala!! Pa hitro izdaj se kaksno skrivnost maribora dokler sem se tam :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2014 15:39

Škoda, da nisem prej vedela, da si tu. Danes je bil en zanimiv dogodek, ob 11. in zdaj še ob 16. uri. Študentje Visoke šole za gostinstvo in turizem so pripravili vodstvo, ob kulinarični spremljavi, skozi zgodovino mesta: začelo se s promenadnim koncertom - postregli so limonado in sladoled s kandirano pomarančno lupino, kot v starih časih ob takih koncertih;  v SNG je bil koncert opernih arij in spet nekaj iz mb meščanske zakladnice, in tako še nekaj punktov ...

Pa romska restavracija na Taboru, prva tovrstna v Evropi, Romani Kafenave ... Malo pred dvorano Tabor se nahaja, malo pred Q (tista zelena kocka) le da na drugi strani ceste. Na Gorkega ulici torej.

 

Imamo pa še poceni domačo hrano, kot včasih v pravi menzi, in sicer Štek doza je bife, Tri faze pa lokal v katerem strežejo hrano (ali obratno, to nikoli ne vem), v kleti Elektra v Vetrinjski, torej blizu tvojega zobozdravstvenega doma, če si še tam ...

 

Verjetno bi se še kaj našlo, samo se zdaj ne spomnim ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti