Pečen krompir po jamieju

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. mar 2004 16:53

Jaz celega skuham, ga olupim in dam na maslo in v pečico. Včasih ga potresem z origanom. Mora imet zlatorjavo barvo in hrustljavo kožico. lp Vesna Milek Recko

neznan uporabnik

29. mar 2004 17:15

Recept od Jamie-ja je tukaj: http://www.foodnetwork.com/food/recipes/recipe/0,1977,FO Olupljen cel krompir se kuha 10 minut v slani vodi, nato odcedi. Zmesaj jih ker to jim da potem dobro zapeceno skorjico. Po 30 minutah pecenja goveje pecenke (pri 230C) dodaj krompir v isti pekac, skupaj z 3 stebli rozmarina. Po vsem skupaj s stisni en strok cesna in ingverja (svezega, olupljenega in drobno narezanega). Vse skupaj rahlo potresi, peci se dodatnih 60 min oz. dokler ni vse lepo peceno.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

29. mar 2004 22:29

Dj, to pomeni, da naložim v nenamazan pekač recimo najprej meso, krompir in veliko zelenjave, zrezane na kocke, posolim in prilijem za ca 1 cm - jaz rečem za prst - visoko vroče vode. Vse skupaj dam v vnaprej ogreto pečico in med peko 1x do 2x vse skupaj obrnem oz. premešam. Po potrebi, če je kaj še trdo in je voda že povrela, jo enostavno dolijem. Tako se zelo lepo spečejo npr.svinjska rebra, sam krompir ali karkoli razen, kot sem že rekla, peciva. Nikoli pa ne pokapam ali premažem z oljem-niti z olivnim ne. Tega me je naučila tašča in nihče ne pogreša kake maščobe. Ko enkrat poskusiš, šele ugotoviš, kako je vse drugo odveč. Pa veliko užitkov pri peki! LP ZIMA

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

30. mar 2004 8:11

Jaime ga je kuhal 7 minut, ga dobro osušil in ga vrgel v pekač z dvema žlicama olivnega olja in začimbami (česen, sol,... pa ne vem kaj še) Krompir je zelo dober in nič masten. Tudi, ko se ohladi ostane v prvotni obliki.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti