Kokosov sirup

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 16. apr 2014 8:16 | ogledi: 11.536 | odgovori: 17

V knjigi za naslovom Torte od Alenke Kodele je recept za ananasovo torto s kokosom, v katerem je navedena sestavina kokosov sirup. Prosila bi z nasveti kje se kupi kokosov sirup. Se zahvaljujem.

tej_a

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

16. apr 2014 8:24

Ja, ampak jaz ne bi narovčevala preko spleta. V kateri trgovini pa se kupi?

tej_a

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

17. apr 2014 11:37

poglej v e-leclerc-u...

Sunny09

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

19. jun 2014 8:28

Sem pogledala v Leclerku in nisem našla. Ali bi mogoče še kdo vedel kje bi se dalo dobiti ta kokosov sirup? Ali je v kokosovem sirupu kaj alkohola? Verjetno ni to kokosov liker? Ker potrebujem oba; se pravi kokosov sirup in kokosov liker (dgre namreč za dva različna recepta). Hvala.



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 19. 2014 09:09

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

19. jun 2014 9:35

V leclercu ga zagotovo imajo. Tam je kjer so žganja in podobne zadeve. Imajo verjetno 100 okusov teh sirupov :D

Mislim pa, da ne boš zgrešila če uporabiš samo liker(Malibu). Ker aroma je zelo podobna, pač ta umetna po kokosu. Ne vem če je smiselni kupovati 2 zadevi za eno torto, Malibu pride 15 ta sirup pa enih 7 evrov, potem ti bo pa obojega veliko ostalo.

 

Vesnuska

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jun 2014 9:35

Moninove dobiš tudi v Muellerju, ta male flaške.

Loni Makaroni

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. jun 2014 9:51

Če ti ga ne uspe najti, ga lahko poizkusiš narediti sama: http://willcookforsmiles.com/2013/04/homemade-coconut-syru (je precej enostavno in verjetno cenovno ugodnejše, res pa so sestavine malo bolj specifične...)

Ingredients

2/3 cup sweetened condensed milk

1 cup cream of coconut

1 cup coconut flakes

Instructions

Preheat a pan on medium heat, dry, no oil or grease of any sort.

Add the coconut flakes, spread them evenly.

Toast the coconut flakes, stirring often until golden brown.In a small sauce pot, combine condensed milk and cream of coconut, stir well.

Add the toasted coconut flakes to the pot.

Cook the mixture, on medium heat while stirring often, for about 15 minutes.

Transfer the mixture into a blender or a food processor. Since it's hot, you will want to make sure that the steam has somewhere to escape, so leave a crack in a pour spout.

Blend well. If there are still small grains of coconut left, pour the syrup through a sifter. You will want to use a rubber spatula to stir the syrup while pouring in the sifter since it's thick. (Use the leftover coconut in pancakes, waffles of cookies)

 

P.S. Cream of coconut je kondenzirana varianta kokosovega mleka z dodanim sladkorjem (http://www.thekitchn.com/whats-the-difference-coconut-).

V bio kokosovem mleku (dobiš npr. v Müllerju) se kokosova masa lepo loči od tekočine (ker ni konzervansov, ki bi to preprečevali), tako da lahko enostavno odliješ tekočino in že imaš kremasto maso, oz. po moje (najbolj bio) približek kokosove kreme, s tem da je brez sladkorja.

Gl hf



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 19. 2014 09:57

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

19. jun 2014 10:46

Potrebujem pa oba kokosov liker in kokosov sirup, ker gre za dve različni pecivi. Raje bi kupila zadevo.


tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 19. 2014 10:48

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jun 2014 11:00

Se boš že znašla, a se ti ne zdi? Pojdi na teren in kupi, pa bo.

In če slučajno ne bodo imeli, greš lahko v prvi bar in jih vprašaš, če ti ga malce prodajo (imajo Monin in Grenadine firmo, lahko še kako drugo), seveda ti bodo mastno zaračunali za tisto malo količino.

Predvidevam, da gre za ananasovo torto s kokosom (0,5 dl sirupa), za kokosovo torto rabiš pa liker, a še to samo za navlažitev biskvita, tam ga komot nadomestiš s sirupom ali ga sploh izpustiš. Če bosta pač obe torti iz dotične knjige.

MiriBon ti je skušala samo pomagati. In glede na to, da si spraševala že dva meseca nazaj, se očitno tako zelo ne mudi. In o teh sirupih (kokos in drugi okusi) je bila na kulinariki že kaka odprta tema pred tvojo. In že prvi zadetek ti pove, da lahko zadevo dobiš tudi v Peki trgovini:

http://www.peki.si/trgovina/okusi/visoko-koncent

Ki ni samo spletna, lahko se tam oglasiš tudi osebno.

Loni Makaroni

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

19. jun 2014 11:47

Torti se imenujeta ananasova torta s kokosom in bananina torta z ingverjem in kokosom. Sedaj pa ponovno sprašujem zato, ker takrat nisem dobila tega sirupa in sem naredila drugo torto. Sedaj sem pa sem se ponovno odločila. 

tej_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti